[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 12. 04. 2021   Meniny má Estera       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rádio LUMEN sa s poslucháčmi pripravuje na sviatok svojho patróna
P:3, 25. 09. 2020 16:07, DOMBratislava 25. septembra (TK KBS) V utorok 29. septembra je v liturgickom kalendári sviatok svätých archanjelov Michala, Rafaela a Gabriela. Archanjel Michal je nebeský patrón Rádia LUMEN. Od soboty 26. septembra sa môžu poslucháči zapojiť do modlitbovej prípravy na jeho sviatok.

 

Na vlnách Rádia LUMEN sa budú pracovníci a poslucháči katolíckeho rádia pripravovať na tento výnimočný deň trojdňovou modlitbou od soboty 26. septembra do pondelka 28. septembra (vrátane) vždy o 8:10 ráno.

V úvode k litániám k svätému Michalovi archanjelovi sa píše: „Starobylá úcta k sv. Michalovi archanjelovi nás pozýva v rozličných duchovných zápasoch s dôverou sa obrátiť na mocné knieža nebeských zborov, aby nám s Božou pomocou pomohol:

1. Bojovať so satanom;

2. Zachraňovať duše veriacich z moci satana osobitne v hodine smrti;

3. Ochraňovať Boží ľud;

4. Sprevádzať ľudské duše zo sveta pred Boží súd.“

 

Rádio LUMEN pozýva všetkých pripojiť sa k tejto modlitbe za spoločenstvo, ktoré vytvára s poslucháčmi. V utorok 29. septembra odvysiela aj špeciálny priamy prenos sv. omše z rozhlasovej kaplnky sv. Michala archanjela, na ktorej budú prítomní pracovníci Rádia LUMEN. Presný čas vysielania sv. omše nájdete čoskoro na webe lumen.sk v sekcii PROGRAM.

Archanjela Michala ľudia od dávna vzývali ako ochrancu pred nebezpečenstvami ohrozujúcimi dušu i telo, patróna dobrej smrti a duší v očistci. Biblia o ňom píše o. i. v Apokalypse ako o vodcovi anjelov bojujúcich proti diablovi, pričom on sám musel prejsť skúškou. Starozákonné biblické knihy ho predstavujú ako pomocníka ľudí a mimoriadneho ochrancu izraelského národa.

Náboženská tradícia Michalovi postupne pririekla tituly knieža anjelov, anjel spravodlivosti, strážca raja, ochranca Kristovej Cirkvi. Označuje sa ako Boží dôverník, ktorý odovzdáva ľuďom Pánove pokyny. Jeho sviatok sa slávi spolu s ostatnými dvoma archanjelmi - Rafaelom a Gabrielom.( TK KBS,in,rp; rp ) 20200925032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]