[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 01. 07. 2022   Meniny má Diana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Celoslovenská rada ZKSM zhodnotila rok a otvorila dvere členom
P:3, 22. 09. 2020 11:54, DOM

Bratislava 22. septembra (TK KBS) Celoslovenská rada Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže počas prvého septembrového víkendu zhodnotila rok 2020 a otvorila nové dvere členom aj projektom.

Celoslovenská rada (CSR) je najvyšším orgánom ZKSM, ktorý sa stretáva štyrikrát v roku. Tri stretnutia prebiehajú s vedúcimi oblastných centier a jedno stretnutie je určené aj pre vedúcich spoločenstiev v regiónoch.

Poslaním Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže je rozvoj spoločenstiev po všetkých stránkach. Víziou združenia je, aby v každom meste a obci na Slovensku boli spoločenstvá mladých, prinášajúce Božie Kráľovstvo do všetkých oblastí spoločnosti. Prostredníctvom neformálneho vzdelania chce ľudí rozvíjať, a tak im pomôcť dozrieť v osobnosť, ktorá prispieva k rozvoju spoločnosti a cirkvi.

Stretnutie Celoslovenskej rady ZKSM (CSR), ktoré sa uskutočnilo 5. septembra 2020, odštartovalo slovo predsedu Eduarda Fila, ktorý zároveň v tých dňoch zavŕšil rok svojho pôsobenia v tejto funkcii.

Prvotnou myšlienkou bolo povzbudenie a motivácia do kontinuálnej realizácie projektov, ktoré združenie v roku 2020 spustilo. Následne predseda zosumarizoval aktivity predsedníctva, ktoré sa stretávalo pravidelne po celý rok, nové projekty, ktoré posilnili pôsobenie ZKSM aj v online priestore, a taktiež posuny a inovácie, ktoré sa realizovali v oblasti administratívy.

Na stretnutí Celoslovenskej rady bola predložená správa z činnosti predsedníctva, ktorú odprezentovala podpredsedkyňa organizácie Júlia Gyurcsisová. Následne boli predstavené personálne zmeny a pristúpilo sa k hlasovaniu v otázke zmeny obsadenia pozície vedúceho oblastného centra Trnava. Aleša Rusa na tejto pozícii vystriedala Monika Moravanská, ktorej voľbu potvrdila CSR jednohlasne.

Rok 2020 je pre organizáciu prelomový, združenie oslavuje 30 rokov svojho pôsobenia na Slovensku. "Veríme, že ZKSM bude aj najbližšie roky pokračovať v nastavenom trende inovácií a rozvoja, pričom bude čerpať zo svojej 30 ročnej tradície a koreňov, ktoré siahajú až do čias prenasledovania a budovania podzemnej cirkvi na Slovensku," informovala Monika Bendíková.

( TK KBS, mbe, ml; pz ) 20200922022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním