[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 12. 04. 2021   Meniny má Estera       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tam kde nestíhame alebo nevládzeme, dobrovoľníci podávajú ruku
P:3, 18. 09. 2020 12:52, DOMBratislava 18. september (TK KBS) Natrieť garážové dvere či pomôcť s nákupom a balením potravín pre ľudí v núdzi. Začal sa inšpirujúci Týždeň dobrovoľníctva (16. - 22.9. 2020), do ktorého sa zapája aj Bratislavská arcidiecézna charita (BACH). Charita celonárodné podujatie oceňuje, dobrovoľníctvo považuje aj v pomoci núdznym za nesmierne dôležité a podporuje motivujúce aktivity pre dobrovoľníkov.

Tridsiatnička Lenka, farmaceutka, si na portáli www.tyzdendobrovolnictva.sk vybrala aktivitu s názvom Vyfarbi sa v charite, ktorú vo štvrtok organizovala Bratislavská arcidiecézna charita (BACH). Prečo sa mladá žena po prvý krát rozhodla navštíviť charitu a vymaľovať dvere garáže, v ktorej bratislavská charita uskladňuje zdravotnícke pomôcky pre chorých ľudí? „Mám na to teraz časový priestor. Trošku ma lákala aj manuálna práca, teda niečo urobiť. Bývam na byte a vyrastala som v dome, tak mi je to prirodzené. Aj dobrovoľníctvo mi je asi prirodzené. Mávala som stretká s deťmi v eRku, potom aj s mladšími, keď som bola na výške, u saleziánov. V podstate som ale robila na akciách v týchto organizáciách, nešla som nikdy niekde von, bola som v rámci tých kruhov.“

Vyjsť zo svojej komfortnej zóny, spoznať nové priestory, prácu aj ľudí. To sú dôvody, prečo sa Bratislavská arcidiecézna charita veľmi rada zapája do Týždňa dobrovoľníctva 2020. „Tam, kde nevládzeme alebo nestíhame my, chariťáci, vzácni dobrovoľníci podávajú pomocnú ruku,“ vysvetľuje koordinátorka dobrovoľníkov BACH Sláva Kročková, ktorá zároveň pripomína, že bratislavská charita si dobrovoľníkov váži a považuje ich za neoddeliteľnú súčasť pomoci v charite.

Pre nových dobrovoľníkov si v rámci Týždňa dobrovoľníctva pripravila ešte jedno podujatie s názvom Pošli tašku za jeden deň už v pondelok 21. septembra 2020. Dobrovoľníci tak môžu na vlastnej koži prežiť a spoznať úspešný projekt Pošli tašku, www.poslitasku.sk, ktorý BACH rozbehla počas 1. vlny pandémie a dnes už ním pomáha nielen seniorom, ale aj chorým, opusteným či rodinám, ktoré patria do rizikovej skupiny alebo sú inak zasiahnutí následkami pandémie. Práve v projekte Pošli tašku sú dobrovoľníci nenahraditeľní a bez nich by projekt bratislavská charita nevedela utiahnuť.

Oficiálna registrácia dobrovoľníkov sa realizuje na internetovej stránke Týždňa dobrovoľníctva 2020 www.tyzdendobrovolnictva.sk, za dobrovoľníckych centier a organizácií. Do celonárodného podujatia sa zapájajú aj ďalšie charity:


18.09. a 19.9 Arcidiecézna charita Košice: Charitná druhá šanca http://bit.ly/charitnadruhasanca
18.9 Gréckokatolícka charita Prešov: Ekodielňa - výroba pozdravov a iné ručné práce http://bit.ly/ekodielna2
21.9 Gréckokatolícka charita Prešov: Šitie ochranných rúšok a úprava exteriéru zariadenia http://bit.ly/sijemeruska
22.9 Sekretariát Slovenskej katolíckej charity: Otvor s nami záhradné brány http://bit.ly/charitnazahrada
18. a 22.9 Gréckokatolícka eparchiálna charita Košice: September v Dome sv. Lazára http://bit.ly/domsvlazara

-

Kontakt pre médiá: Mária Hvozdíková, oddelenie komunikácie a PR BACH; +421 910 852 380; marketing@charitaba.sk.

( TK KBS, mhv, ml; pz ) 20200918037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]