[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 12. 04. 2021   Meniny má Estera       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nové Katolícke noviny vysvetľujú, akým darom je pre nás Eucharistia
P:3, 09. 09. 2020 09:00, DOMBratislava 9. septembra (TK KBS) Vyšlo nové číslo Katolíckych novín (37/2020). Prinášame ich anotáciu, ktorú spracovala vedúca vydania Zuzana Artimová.

Avíza na Katolícke noviny 37/2020

Najnovšie Katolícke noviny prinášajú špeciálnu 24-stranovú magazínovú prílohu venovanú stopäťdesiatemu výročiu vzniku Spolku svätého Vojtecha.

Pri príležitosti stopäťdesiateho výročia vzniku Spolku svätého Vojtecha približujú jeho históriu i významné osobnosti, ktoré so Spolkom svätého Vojtecha neodmysliteľne súvisia vrátane jeho zakladateľa Andreja Radlinského. Katolícke noviny prinášajú aj rozhovor so súčasným riaditeľom Spolku svätého Vojtecha Ivanom Šulíkom.

Predstavujú podielové knihy, ktoré Spolok svätého Vojtecha pripravil exkluzívne pre svojich členov na rok 2021. Ide o obľúbený kalendár Pútnik svätovojtešský, inšpirujúcu knihu Neobyčajný príbeh Mary´s Meals a deviatnik Zlož svoju starosť na Pána určený „pre tých, čo sú zranení slabosťou, neistotou sveta, chýbajúcou nádejou alebo nepochopením od iných“.

Katolícke noviny vysvetľujú, akým obrovským darom je pre nás Eucharistia. Všetci ľudia sa úprimne tešia, keď dostanú dar. Čím je dar väčší a vzácnejší, tým viac sa radujú. Eucharistia je najväčší sviatostný dar Pána Ježiša. Je to nielen jeho milosť, ale predovšetkým on sám, preto sa kresťania z tohto eucharistického daru tešia a sú zaň Bohu vďační.

Približujú príbeh manželov Daniely Porubskej, ktorá sa dnes venuje náhradným rodinám, a jej manžela Viktora Porubského - spoluzakladateľa charitatívneho diela Mary´s Meals na Slovensku.

Rozprávajú sa s generálnym vikárom Bratislavskej arcidiecézy pre klérus a sviatosti Danielom Ižoldom o modlitbách za kňazov, o význame kňazského povolania aj o obrusovaní „duchovných diamantov“. Veriaci Bratislavskej arcidiecézy po uplynulom Roku modlitieb za nové kňazské povolania aktuálne prežívajú Rok modlitieb za kňazov.

Predstavujú farnosť Povýšenia Svätého kríža v Považanoch, odkiaľ pochádzal kardinál Alexander Rudnay. Tento významný národný a kultúrny podporovateľ slovenského ľudu sa narodil 4. októbra 1760 v Kríži nad Váhom, dnes centrálnej časti obce Považany.

Spomínajú na saleziánskeho misionára Jána Šutku, ktorý sa stal apoštolom Šuarov. Narodil sa 11. septembra 1930 v Orovnici pri Hronskom Beňadiku. V roku 1953 odišiel na misie do Ekvádoru. Celý svoj kňazský život obetoval zaznávaným Indiánom z kmeňa Šuar. Zomrel v roku 2014 v Ekvádore.

V letnej čitárni nájdete úryvok zo svetoznámeho románu Oliver Twist z pera anglického spisovateľa Charlesa Dickensa.

TK KBS informovala Zuzana Artimová

( TK KBS, za, ml; pz ) 20200909023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]