[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 12. 04. 2021   Meniny má Estera       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Dvoriankach slávili odpustovú slávnosť Centra pre mládež eparchie
P:3, 07. 09. 2020 14:39, DOMDvorianky 7. septembra (TK KBS) V sobotu 5. septembra sa už po tretíkrát stretli v Dvoriankach mladí i kňazi Košickej eparchie, aby tu spoločne oslávili Odpust Centra pre mládež Košickej eparchie sv. Jána Teológa. Výnimočnosť tomuto ročníku dodala skutočnosť, že na Odpust Centra boli pozvaní zvlášť všetci absolventi jednotlivých ročníkov Animátorskej školy Košickej eparchie.

Úvodným bodom programu bolo slávenie archijerejskej svätej liturgie v miestnom chráme, ktorú viedol vladyka Milan Chautur, košický eparcha. V homílii zdôraznil spôsob evanjelizácie podľa sv. apoštola Jána Teológa - evanjelizáciu skrze lásku k blížnym. V závere svätej liturgie bol odovzdaný ďakovný list Dominike Bašárovej za jej dlhoročnú prácu na poli pastorácie mladých Košickej eparchie a organizovanie animátorských škôl. Poďakovanie smerovalo aj Martinovi Mikulovi, farárovi farnosti Košice – Ťahanovce, ktorý dlhé roky viedol animátorskú školu.

Program pokračoval v blízkosti Centra. Počas neho si mohli absolventi Animátorskej školy Košickej eparchie vyskúšať svoje nadobudnuté zručnosti v jednotlivých súťažiach či zaspomínať si na chvíle strávene na ANIME. Vyvrcholením programu bolo vystúpenie kapely F6, v úvode ktorého si animátori obnovili animátorské poslanie prijatím zapálenej sviece z rúk vladyku Milana.

"Radosť, družné debaty, smiech i spomínanie – to všetko sa stalo synonymom tretieho ročníka Odpustu Centra pre mládež Košickej eparchie. Všetkým, ktorí sa ho zúčastnili, a tým prispeli k jedinečnej atmosfére, patrí obrovské poďakovanie. Zároveň dúfame, že pravidelné stretnutia absolventov jednotlivých ročníkov Animátorskej školy Košickej eparchie si nájde pevné miesto i obľubu v aktivitách Rady pre mládež Košickej eparchie," informoval Milan Kmec.

( TK KBS, mkm, ml; pz ) 20200907034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]