[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 23. 01. 2021   Meniny má Miloš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Začiatok školského i cirkevného roka oslávili pútnici aj v Klokočove
P:3, 07. 09. 2020 14:36, DOMKošice 7. septembra (TK KBS) Na Fatimskej sobote sa stretli cez víkend mariánski ctitelia v Klokočove. Oslávili nového školského i cirkevného roka. Program začal modlitbou radostného ruženca, pokračoval treťou hodinkou, po ktorej nasledovala katechéza, ktorú pripravil správca farnosti Jasenov Martin Mihalčo.

Katechézu v autorovom mene predniesol Michal Baran z farnosti Vyšná Rybnica. V katechéze sprevádzal po stopách ikony z Klokočova, vzhľadom na súčasné historické poznatky, legendy a bádania.

Archijerejskú svätú liturgiu slúžil vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparcha. Vo svojej homílii sa zamyslel nad súčasnou krízou, ktorá vzbudzuje napätie a strach v spoločnosti. Použil príklad zo života, v ktorom vystrašené dieťa neuteká niekam von, ale utieka sa k svojej matke, podobne ako aj veriaci sa v čase neistoty utiekali a stále utiekajú k nebeskej Matke.

Slávenie spevom sprevádzal chrámový zbor sv. Sedmopočetníkov zo Sobraniec. Pred požehnaním sa vladyka spolu s prítomnými kňazmi a veriacimi pomodlil Moleben pred Klokočovskou ikonou a poprial všetkým požehnaný začiatok nového cirkevného roka, osobitne študentom vyprosoval úspešný akademický rok aj šťastný návrat do školských lavíc po prestávke spôsobenej súčasnou pandémiou.

Na záver sa slova ujal správca farnosti Klokočov Peter Čintala, ktorý v mene všetkých prítomných zablahoželal vladykovi Milanovi k jeho narodeninám, ktoré oslávil deň pred fatimskou sobotou (4. 9.).

TK KBS informoval Richard Fučko( TK KBS, rfu, ml; pz ) 20200907033   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]