[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 23. 01. 2021   Meniny má Miloš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 info

  Top témy
Všetky
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Modlitby za mladých spojili v diecéze s púťami do Levoče a do Klina
P:3, 31. 08. 2020 16:00, DOMLevoča/Klin 31. augusta (TK KBS) Komisia pre mládež v Spišskej diecéze počas uplynulého víkendu iniciovala modlitby za mladých. Toto podujatie bolo spojené so sobotnou púťou mládeže na Mariánsku horu v Levoči a nedeľnou na kopec Grapa, nachádzajúci sa v oravskej obci Klin. 


Najskôr mladí putovali do Baziliky Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore v Levoči. Modlitbou ruženca, svätou omšou a adoráciou spolu s veriacimi ďakovali za prázdniny a prosili o požehnanie do nového školského roka. V homílií počas svätej omše sa mladým prihovoril miestny dekan Peter Majcher aj týmito slovami: „Milí mladí, svet aj Cirkev majú od vás veľké očakávania.“

Po eucharistickej slávnosti nasledovala adorácia a zážitkové aktivity, ktoré pripravili dobrovoľníci z Face klubu v Spišskej Belej.

Klin, biskup, Kubos

Modlitby pokračovali aj pri soche Ježiša Krista, známej ako "Rio de Klin". Duchovný program pripravili mládežnícki kňazi Branislav Kožuch a Dominik Jamrich z OCM Ústie. Veriacim sa prihovoril v homílii spišský pomocný biskup Mons. Ján Kuboš. Prítomných povzbudil, aby videli dobro aj vo všedných dňoch každodenného života. Na záver modlitieb veriaci prijali eucharistické požehnanie.

Klin, biskup, Kubos

Po svätej omši bola diskusia medzi mladými a biskupom a stretnutie vyvrcholilo spoločnými modlitbami pred Eucharistiou.

Ako uviedol Ľuboš Laškoty, riaditeľ Komisie pre mládež, „týmto stretnutím sme chceli ďakovať Bohu za jeho dary a milosť udelenú počas letných prázdnin. Zároveň sme chceli prosiť o novú silu do ďalších dní. Bolo to prvé takéto stretnutie a naším plánom je pokračovať aj na budúci rok. Máme za čo ďakovať i za čo prosiť. My sa chceme takto pridať k mládeži a byť im na ceste ku Kristovi oporou."

Chcem sa tiež poďakovať otcovi biskupovi, bratom kňazom, veriacim a samozrejme našim dobrovoľníkom, ktorí s nadšením pomáhali pri príprave tohto duchovného podujatia," dodal.

Komisia pre mládež Spišskej diecézy koordinuje a vyvíja činnosť s mládežou v troch regiónoch, ktoré tvoria Spišskú diecézu - Spiš, Orava a Liptov. Pre mladých ľudí organizuje rozličné duchovné, vzdelávacie aj športové aktivity. Podieľa sa na prípravách animátorských škôl v diecéze, trikrát ročne organizuje stretnutie vedúcich spoločenstiev Spišskej diecézy Spišnet. 

Viac informácií o činnosti komisie sa nachádza na stránke www.komisia.sk.( TK KBS, lla, dly; ml ) 20200831060   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]