[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 24. 10. 2020   Meniny má Kvetoslava       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Núdzový stav
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšla kniha o Matke Tereze ako ikone milosrdenstva
P:3, 26. 08. 2020 10:18, DOMTrnava 26. augusta (TK KBS) Pri príležitosti 110. výročia narodenia sv. Matky Terezy, ktoré si pripomíname 26. augusta, a 30. výročia jej návštevy na Slovensku, vyšla v Spolku svätého Vojtecha kniha Cestami milosrdenstva. Srdcom ľúbiť, rukami slúžiť.

Jej autorom je kanadský kňaz a blízky priateľ Matky Terezy Brian Kolodiejchuk, MC. V obsažnej publikácii prináša nevšedné poňatie života Matky Terezy z pohľadu skutkov telesného a duchovného milosrdenstva. Ku každej téme prináša príbehy aj svedectvá z jej života a vykresľuje, ako milosrdenstvo uplatňovala v každodennom živote. V závere kapitoly ponúka otázky na zamyslenie a modlitby. „Matka Tereza pila z čistého prameňa Božej lásky počas celého svojho života a sama sa stala prameňom živej vody pre chudobných i bohatých. Týmto spôsobom spojila dva svety – svet extrémnej chudoby a svet neuveriteľného prebytku,“ povedal pre Katolícke noviny o svätici 20. storočia misionár Peter Kučák, MC, ktorý dal podnet na vydanie knihy Cestami milosrdenstva v slovenčine. Život Matky Terezy ho inšpiroval natoľko, že sa stal členom jej kongregácie a v súčasnosti pôsobí v Mexiku.

Ďalšia knižná novinka SSV je venovaná 70. výročiu Akcie R, ktorá sa odohrala 29. augusta 1950 a znamenala začiatok likvidácie ženských reholí na Slovensku. Knihu pripravila Kongregácia Dcér Božskej lásky na Slovensku a prináša autentické svedectvá rehoľníčok. Spomínajú v nich na svoju deportáciu z kláštorov do českého pohraničia, kde vykonávali nútené práce, a privádzajú tak čitateľa do atmosféry poznačenej úzkosťou, neistotou a neľudským zaobchádzaním, no zároveň inšpirujúcou dôverou v Boha a vernosťou povolaniu. „Aktuálnosť a posolstvo tejto zbierky svedectiev je podčiarknuté súčasným zápasom našej spoločnosti o kresťanské hodnoty, v ktorej sme pozvaní byť svedkami viery a vernosti,“ objasňuje ďalší z prínosov tejto publikácie Ivan Šulík.

Obidve publikácie sú dostupné v obchodnej sieti a na eVojtech.sk.

TK KBS informovala Martina Grochálová( TK KBS, gr; pz ) 20200826012   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]