[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 24. 10. 2020   Meniny má Kvetoslava       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Núdzový stav
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Charita: Zbierka školských pomôcok sa blíži do finále
P:3, 24. 08. 2020 18:09, DOMBratislava 24. augusta (TK KBS) Skôr, než si žiaci zasadnú do školských lavíc, riešia spoločne s rodičmi dilemu ohľadom nových tašiek a pomôcok, ktoré ich po ďalšie mesiace budú sprevádzať na vyučovaní. Každá hodina pri písanke je o niečo krajšia, ak k nej máte perá hýriace farbami, každá matematika o niečo ľahšia s gumou či pravítkom po ruke. Aj tieto malé radosti vedia uľahčiť nástup do školy a začiatok školského roka. Aby sa nezabudlo na žiadne dieťa, organizuje Slovenská katolícka charita i tento rok už 11. ročník Zbierky školských pomôcok.

Charita vďaka štedrosti darcov vyzbiera každým rokom viac a viac pomôcok. Tie potom tešia deti zo sociálne slabších rodín, detských domovov a krízových centier. Samotná Charita ich má v správe niekoľko. Okrem toho pracuje aj s databázou rodičov v núdzi, ktorým začiatok školského roka vie spraviť podobné vrásky ako Vianoce. Očakávania detí sú veľké, najmä keď vidia do peračníkov a na lavice svojich spolužiakov.

Malí darcovia veľkí srdcom

Nielen rodičia, ale aj mladí žiaci rozumejú tomu, že niektoré deti žijú v nedostatku, a vedia sa s nimi podeliť. Spojená škola sv. Uršule si vymyslela tzv. „Skutok lásky“a postupne nám po jednom žiakovi prinášala tašky so školskými pomôckami, ktoré sa deti rozhodli darovať spolužiakom v núdzi.

„Našla som doma pár starých vecí, ale aj nových, ktoré už nepotrebujem, sú v dobrom stave a myslím, že ešte môžu poslúžiť deťom, ktoré to potrebujú. Veci som vložila do tašky a hrial ma dobrý pocit, že môžem niekomu pomôcť,“ napísala Tamarka. Pomôcky doniesla na centrálu Charity, ktorá je jedným z 57 zberných miest po celom Slovensku.

Každá ceruzka aj tablet sa počíta

Zbierka školských pomôcok dokazuje, že štedrosť a radosť z pomoci nie je ohraničená vekom. Dovoľuje pomáhať každému, aj tým, ktorí nevedia pomôcť finančne. Snáď každý z nás má doma zabudnutú ceruzku, tašku, z ktorej deti vyrástli, a snáď každý si pamätá, koľko radosti mal v detstve z pekného peračníka plného farbičiek. Darovať možno akékoľvek školské pomôcky, ktoré sú stále zachovalé a funkčné, a tento rok aj elektronické pomôcky. Deti to ocenia. Ráta sa každá ceruzka, každý tablet, ktorý deťom pomôže na ceste k vzdelaniu.

Slovenská katolícka charita sa tento rok obracia na všetkých, ktorí vedia pomôcť. Jednotlivcov – veľkých i malých, ako i na spoločnosti a firmy.

Do zbierky je možné tento rok prispieť aj finančne prostredníctvom účtu SK37 0900 0000 0001 7687 5345, variabilný symbol 2211. Ďalšie potrebné informácie nájdete na stránke www.charita.sk. Pri odovzdávaní pomôcok prosíme o dodržiavanie hygienických opatrení a a iba pomôcok a elektroniky, ktoré sú v dobrom a funkčnom stave.

TK KBS informovala Monika Molnárová( TK KBS, mm; pz ) 20200824028   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]