[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM spustilo nový systém vzdelávania na stránke www.ezksm.sk
P:3, 12. 08. 2020 13:06, DOM

Bratislava 12. augusta (TK KBS) Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže sa venuje vzdelávacím aktivitám už 30 rokov a je jednou z najväčších organizácii v oblasti práce s mládežou na Slovensku. Svoj systém vzdelávania neustále inovuje. Jedným z prvých impulzov bol vzdelávací program UPgrade, ktorý je šitý na mieru pre konkrétne spoločenstvá. Poslednou inováciou je nový e-learningový kurz, v ktorom postupne pribúdajú jednotlivé témy.

E-learningové kurzy sú dostupné na stránke www.ezksm.sk, na ktorej si každý návštevník môže prejsť ukážku pilotnej témy Ako pracovať s teenage? zadarmo a bez registrácie. Členovia združenia sa následne môžu do systému registrovať pomocou svojej e-mailovej adresy a kódu, uvedeného na členskej kartičke pre rok 2020. Každý kurz obsahuje krátke video, v ktorom školený lektor tému približuje a ilustruje ju na konkrétnych a praktických príkladoch. Každá téma je doplnená krátkymi svedectvami a skúsenosťami z danej oblasti.

Nový systém vzdelávania neponúka iba strohé prednášky, ale myslí aj na ich praktické využitie. V každom module je účastník kurzu do vzdelávania zapojený prostredníctvom kvízov a pracovných listov. Týmto spôsobom sa získané vedomosti prirodzene preklápajú do praxe a účastníci ich aplikujú v konkrétnych situáciách.

Združenie kresťanských spoločenstiev spustilo dve pilotné témy, a to Ako pracovať s teenage? a UPgrade spoločenstva. Každý mesiac však budú pribúdať nové kurzy a okruh tém sa tak postupne rozšíri.

Vzdelávanie je zatiaľ dostupné exkluzívne iba pre členov združenia po bezplatnej registrácii a je dostupné kdekoľvek a kedykoľvek. Členstvo okrem e-learningu prináša aj rôzne benefity. Ako sa stať členom ZKSM sa dozviete na zksm.sk. "Veríme, že nový systém vzdelávania prinesie kvalitný rast a rozvoj pre všetkých mladých, ktorí sa chcú posúvať ďalej a investovať čas do rozvoja seba a svojho spoločenstva," uviedla pre TK KBS Monika Mátéová.

( TK KBS, mma; ml ) 20200812027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]