TK KBS

Dnes je utorok 22. 09. 2020   Meniny má Móric       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Atmosféru a formáciu MiSeVi môže od septembra zakúsiť ktokoľvek
P:3, 10. 08. 2020 07:38, DOMBratislava 10. augusta (TK KBS) MiSeVi chystá začiatkom septembra Intenzívny Vincentský Víkend (IVV) pre vincentskú rodinu, ktorý je zároveň štartovacím víkendom nového cyklu formácie, a teda je otvorený pre všetkých, ktorí chcú zakúsiť atmosféru formačných stretnutí.

MIsioneros SEglares VIcencianos (Vincentskí laickí misionári) je spoločenstvo veriacich ľudí s túžbou stať sa misionármi – laikmi, ktorí cítia pozvanie od Boha šíriť jeho lásku a Evanjelium po celom svete. Nechcú byť len dobrovoľníkmi či spolupracovníkmi, ale berú toto svoje povolanie ako životný štýl. Formáciu ponúka toto združenie aj od septembra 2020.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 15. augusta 2020 TU

Členom MiSeVi sa môže stať každý dospelý kresťan, ktorý absolvuje základnú ročnú formáciu, a to v rovine ľudskej, kresťanskej, misijnej a vincentskej. Formácia prebieha formou víkendových formačných stretnutí raz do mesiaca, pričom vytvára priestor na rozlišovanie svojej motivácie, nadobudnutie nových priateľstiev a prehĺbenie svojho povolania.

Po jej ukončení prebieha výber misie, pričom pokračuje intenzívna špecifická formácia so zameraním na zdravotnú, kultúrnu, odbornú, duchovnú a jazykovú prípravu v závislosti od zvolenej misie.

MiSeVi momentálne ponúka realizáciu laického misijného povolania v zahraničí, najmä v krajine Honduras, kde pôsobia slovenskí misionári. Ďalšou zahraničnou možnosťou sú misie v Kazachstane, Rusku, Ukrajine. Zároveň je možné začleniť sa do misií na Slovensku v rôznych oblastiach, prevažne v práci s chudobnými.

Združenie vzniklo v Španielsku ako výsledok rozvíjania misijného rozmeru členov Združenia mariánskej mládeže (ZMM). MiSeVi je charakteristické pridŕžaním sa spirituality sv. Vincenta de Paul. Táto najmladšia vetva vincentskej rodiny sa ako občianske združenie zaregistrovala na ministerstve vnútra 14. februára 2014.

Jej členovia sa zapájajú do aktivít vincentskej rodiny a úzko spolupracujú najmä s Misijnou spoločnosťou sv. Vincenta, Spoločnosťou dcér kresťanskej lásky a ostatnými laickými vetvami.

Hlavným cieľom MiSeVi je podporovať, umožňovať a koordinovať prítomnosť a prácu laikov na zahraničných misiách (ad-gentes), hlavne tých, ktoré sú zverené vincentskej rodine, a zároveň spolupracovať na misijných a sociálnych projektoch na Slovensku.

Zdroje: misevi.sk / zasvatenyzivot.sk

-
MiSeVi, formacia, plagat( TK KBS, mis, zzi, ml; rp ) 20200810024   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020