[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 05. 12. 2023   Meniny má Oto      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pomôžme vydať hudobné CD pre deti, ktoré pomáha prijímať odlišnosti
P:3, 29. 07. 2020 12:45, DOM

Bratislava/Trstená 29. júla (TK KBS) Prispieť k vytváraniu priateľského prostredia, ktoré na jednej strane vytvára atmosféru prijatia pre znevýhodnené deti, na druhej strane vedie deti, ktoré nie sú znevýhodnené, k prijímaniu "odlišnosti" ako prirodzenej súčasti života. To je cieľ novej iniciatívy Vnímajkovia. Stojí sa za ním tím z V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže z Trstenej. Jeho súčasťou je viacero aktivít, najnovšiu - tvorbu nového hudobného CD s 12 skladbami - je možné finančne podporiť prostredníctvom portálu Startlab.

"Dievčatko, ktoré nevidí, chudobný chlapec v roztrhaných teplákoch, dievčatko s inou farbou pleti, chlapec s barličkou, alebo dievčatko, ktorému nič nechýba. Tmejka, Chcejko, Inka, Boľko a Veselka - toto sú Vnímajkovia, ktorí prostredníctvom hudby chcú prísť aj k vám. Štyria Vnímajkovia predstavujú hendikep, s ktorým sa môžu deti v spoločnosti najčastejšie stretnúť. Aby mali deti možnosť ľahšie pochopiť odlišnosť, jeden Vnímajko predstavuje dieťa, ktorému nič nechýba," uvádza V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže

Vnímajkovia sú iniciatívou občianskeho združenia V.I.A.C. a registrovaný výrobok. Tvorí ich 5 ručne vyrábaných háčkovaných hračiek, ktoré vyrábajú ženy, ktoré navštevujú komunitné centrum v Trstenej na Orave. K Vnímajkom vznikla aj séria rozprávok, ktorú momentálne spracuvávajú do rozprávkovej knihy. Tieto rozprávky počas karantény priniesli stovkám detí na sociálnych sieťach. Vytvorili tiež metodiku podporujúcu vytváranie inkluzívneho prostredia v školách pre pedagógov, cez ktorú sa začalo vzdelávať už 200 detí. Vnímajkovia majú tiež vlastné tričká či maľovánky.

V rámci iniciatívy „Vnímajkovia - veselý svet" chcú najnovšie vytvoriť CD s detskými pesničkami, ktoré prinášajú deťom aj dospelým témy odlišností a vnímavosti už od detstva, kedy sa osobnosť človeka ešte len formuje a nie je zaťažená predsudkami. "Práve hudba je v živote človeka veľmi dôležitá a dieťa ju vníma už pred narodením. Od útleho detstva sa stáva dôležitou súčasťou jeho sveta, vnímania a rozvoja. Preto chceme Vnímajkov rozšíriť aj o hudobné CD. Súčasťou tohto CD bude karaoke verzia jednotlivých piesní, ktorá je veľmi obľúbenou formou u detí aj u dospelých, pretože ju môžu využiť doma ale aj pri rôznych súťažiach, či besiedkach v škôlke. Vďaka tomuto CD sa môžu témy, ktoré Vnímajkovia nesú dostať k mnohým deťom, ale aj dospelým," uvádza V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže.

( TK KBS, ipp; ml ) 20200729030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]