[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 08. 05. 2021   Meniny má Ingrida       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Klienti útulku pre ľudí bez domova v Bernátovciach získali novú prácu
P:3, 23. 07. 2020 07:05, DOMKošice 23. júla (TK KBS/TASR) Zmluvu na poskytovanie vybraných služieb podpísali Východoslovenská distribučná (VSD), a. s., a novovzniknutý Sociálny podnik Integra, s. r. o. Prácu by tak malo nájsť 40 klientov útulku pre ľudí bez domova v Bernátovciach pri Košiciach. Ich znovuzapojenie do pracovného života im má pomôcť zlepšiť sociálnu adaptáciu a plniť záväzky voči svojim rodinám.

Starať sa majú o pravidelnú údržbu ochranných pásiem vysokého a veľmi vysokého elektrického napätia distribútora elektriny na východnom Slovensku a časti Banskobystric­kého kraja. Realizovať majú napríklad výrub či odstraňovanie porastov a drevín, ktoré do ochranných pásiem zasahujú. „Ochranné pásma majú preventívne chrániť elektrické vedenie od mechanického poškodenia a zároveň umožniť nepretržitý prístup k elektrickým vedeniam – pre prípady porúch alebo nutných opráv,“ povedal predseda predstavenstva VSD Radoslav Haluška s tým, že doposiaľ tieto práce zabezpečovali dodávateľsky.

Za sociálnym podnikom stojí kňaz a riaditeľ neziskovej organizácie Oáza – Nádej pre nový život v Bernátovciach Peter Gombita. Vznikol aj v koordinácii s organizáciou Úsmev ako dar.

Ako Gombita povedal, pracovať môžu a chcú. Disponujú pritom rôznymi zručnosťami v pomocných stavebných prácach, živočíšnej a rastlinnej výrobe. Mnohí sú povolaním lesníci, drevorubači, piliari či pestovatelia. Dodal, že sú medzi nimi aj vysokoškolsky vzdelaní ľudia. „Dostali sme dve autá. Pôjdu na pracovisko – ráno nastúpia do roboty. Sme pod dohľadom GPS, vedia, kedy sme vyštartovali a koľko sme pracovali,“ povedal Gombita. Obavy má z toho, aby sa opäť nedostali do problémov.

Podľa manažéra organizácie Úsmev ako dar pre východné Slovensko a Zakarpatskú Ukrajinu Radoslava Drába sa snažia nájsť pracovné príležitosti vhodné aj pre ženy, ako napríklad starostlivosť o chorých či práce v domácnosti (Zdroj: www.tasr.sk).

( TK KBS, tasr; ml ) 20200723017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]