[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 13. 04. 2021   Meniny má Aleš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Teologická fakulta Trnavskej univerzity chystá Univerzitu tretieho veku
P:3, 22. 07. 2020 10:50, DOMBratislava/Trnava 22. júla (TK KBS) Okrem Trnavy, kde je možné študovať jazyky, právo či psychológiu, pozýva na Univerzitu tretieho veku aj Teologická fakulta pôsobiaca v Bratislave. Uchádzači si môžu vybrať z trojročných základných vzdelávacích programov, ktorými sú Božie slovo – vierouka, liturgia a sviatosti – aktuálny problém teológie a napokon cirkevné dejiny a morálna teológia.

Navyše sú k dispozícii viaceré špecializácie, napríklad duchovné cvičenia, cirkevní otcovia, vybrané kapitoly cirkevného práva, mystika alebo úvod do kresťanskej filozofie. Na výber nechýbajú ani židovsko-kresťanské štúdiá, ktoré sa realizujú v rámci niekoľkoročného projektu Otvárame dvere. Je to spoločné dielo Teologickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave a Židovského kultúrneho inštitútu.

„Máme spoločné hebrejské spisy, ktoré nazývame Starý zákon. Čítame ich inou optikou, my ich ako kresťania čítame cez smrť a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista, ale úcta a láska k týmto svätým textom je nám spoločná,“ hovorí prorektor Trnavskej univerzity profesor Miloš Lichner SJ. „V centre jezuitskej spirituality je snaha o dialóg a som rád, že som našiel ľudí, ktorí radi vstupujú do dialógu.“

"Ak vás zaujala možnosť študovať na Univerzite tretieho veku Teologickej fakulty Trnavskej univerzity, máte viac ako 40 rokov a ukončené aspoň stredoškolské vzdelanie s maturitou, neváhajte sa prihlásiť do 15. septembra 2020 prostredníctvom prihlášky, ktorú nájdete na webstránke UTV," avizuje univerzita.

- - -

Informácie Univerzite tretieho veku na teológii v Bratislave

Dĺžka základného štúdia sú 3 roky a špecializácie podľa zvoleného vzdelávacieho programu 1-3 roky. Vyučovanie prebieha formou prednášok spravidla 10-krát za semester vždy popoludní pravidelne v tom istom čase. Prednášky pre študentov UTV v maďarskom jazyku sú v sobotu. Prednášky začínajú začiatkom októbra v zimnom semestri a v marci v letnom semestri. Po ukončení termínu podávania prihlášok bude študentovi zaslaná pozvánka na zápis a prvú prednášku. Zápis je v októbri v termínoch podľa jednotlivých odborov. Študent môže štúdium kedykoľvek prerušiť alebo ukončiť, nie je podmienkou absolvovať celé 3-ročné štúdium. Po ukončení štúdia univerzita vydá osvedčenie o absolvovaní štúdia na UTV. 

"V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať koordinátorku UTV v Bratislave Miroslavu Fabiánovú. Pokiaľ máte záujem študovať priamo v Trnave, vyberte si zo širokej ponuky Univerzity tretieho veku TU," dodáva na svojej stránke Trnavská univerzita.

TK KBS informoval Matúš Demko

( TK KBS, mde; ml ) 20200722026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]