[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 08. 05. 2021   Meniny má Ingrida       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bohoslovci z Nitry pripravili obnovu pre miništrantov z dvoch diecéz
P:3, 20. 07. 2020 09:59, DOMNitra 20. júla (TK KBS) V dňoch 14.-18. júla sa miništranti Nitrianskej a Žilinskej diecézy zúčastnili miništrantského stretnutia spojeného s duchovnou obnovou pre starších miništrantov organizovanej bohoslovcami Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre. V tomto končiacom sa akademickom roku to bola už tretia duchovná obnova pre starších miništrantov, ktorú zorganizovali v spolupráci so svojimi predstavenými.

Bohoslovci počas všetkých duchovných obnov prijali za svoje heslo „byť s nimi“ a snažili sa všetok svoj čas venovať miništrantom. Program duchovnej obnovy začal púťou na zrúcaninu kláštora Katarínka. Tu miništranti absolvovali výstup na vežu kláštora, vypočuli si z úst dobrovoľníkov výklad o histórii kláštora a spolu s otcom špirituálom Slavomírom Trnkom slávili svútú omšu v samotnej zrúcanine chrámu. V nasledujúci deň sa miništranti stíšili, aby mohli modlitbou a prednáškami otca špirituála povzbudiť svojho ducha.

Špirituál v prednáškach pozval miništrantov k osobnému vzťahu s Nebeským Otcom, k vytrvalej a úprimnej modlitbe. Počas celej noci mali miništranti možnosť byť v kaplnke sami v blízkosti Pána, povedať mu o svojich problémoch, radostiach, poprosiť o milosti pre seba i svoje rodiny. Zvlášť v tento deň však v modlitbách mysleli aj na otca biskupa Viliama ktorý si pripomínal 15 rokov od svojej biskupskej vysviacky. Veľkým povzbudením pre bohoslovcov  i špirituála bol úprimný záujem miništrantov o diskusiu na rôzne témy. 

Chlapci si spoločne s bohoslovcami zmerali sily v rôznych športových aktivitách. Putovali na zoborský kláštor, kde spolu s biskupom Viliamom Judákom slávili svätú omšu zo po ktorej sa aj osobne stretli na krátky rozhovor. Predstavení a bohoslovci ďakujú všetkým miništrantom za spoločne strávený čas a vzájomné obohatenie, informoval hovorca Nitrianskeho biskupstva Tibor Ujlacký.( TK KBS, tu; ml ) 20200720039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]