[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 13. 05. 2021   Meniny má Servác       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vladykovia Košickej eparchie vyjadrili sústrasť nad odchodom Milana Šášika
P:3, 16. 07. 2020 10:49, DOMKošice 16. júla (TK KBS) Vladyka Cyril Vasiľ SJ, apoštolský administrátor Košickej eparchie a vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparchiálny biskup, vyjadrili úprimnú sústrasť nad úmrtím vladyku Milana Šášika CM, mukačevského eparchiálneho biskupa.

"S veľkým zármutkom sme večer 14. júla 2020 prijali správu o nečakanom odchode vladyku Milana Šášika CM, eparchialného biskupa gréckokatolíckej Mukačevskej Eparchie, do domu Otcovho. Táto správa nás zastihla všetkých veľmi nečakane o to viacej, keď od nás odchádza človek, spolubrat v biskupskej službe a veľký priateľ našej Košickej eparchie. Vladyku Milana sme poznali ako verného a neoblomného pastiera svojho ťažko skúšaného ľudu, milujúceho otca, obroditeľa našej gréckokatolíckej cirkvi na Zakarpatí, ale hlavne a predovšetkým, ako zbožného, skromného človeka, kňaza, rehoľníka a biskupa. Vďaka jeho neúnavnej práci sa naša mukačevská eparchia po dlhých rokoch útlaku a neslobody teší veľkému rastu veriacich, ako aj početným kňazským povolaniam. V jeho osobe celá Gréckokatolícka cirkev i celá univerzálna Cirkev stráca veľkú osobnosť. Vždy ostane v našich mysliach a spomienkach jeho zápal a entuziazmus pre obnovu viery jemu zvereného ľudu a duchovný život jeho veriacich, jeho a pokora pri klopaní na dvere mocných tohto sveta žiadajúc o podporu pre nespočetné aktivity, ktoré s Božou pomocou dotiahol do úspešného cieľa.

Nech Pán života a smrti daruje Jeho nesmrteľnej duši večné odpočinutie a blažený pokoj na mieste svetla, blaženosti a pokoji a pripočíta ho k spravodlivým.

Vyslovujeme úprimnú sústrasť a našu duchovnú podporu našej osirotenej cirkvi Mukačevskej Eparchie, vladykovi Nilovi, pomocnému mukačevskému biskupovi, všetkým kňazom, rehoľníkom, i celému veriacemu ľudu."

Vladyka Cyril Vasiľ SJ a vladyka Milan Chautur CSsR

zdroj: grkatke.sk( TK KBS, mm; mk ) 20200716019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]