[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 13. 05. 2021   Meniny má Servác       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Koncet Večer ľudí dobrej vôle bol tento rok výnimočne bez divákov
P:3, 06. 07. 2020 09:42, DOMBratislava 6. júla (TK KBS) Koncet Večer ľudí dobrej vôle bol tento rok výnimočne bez divákov. Večer ľudí dobrej vôle sa tento rok uskutočnil na poďakovanie tým, ktorí najviac pomohli pri zvládaní pandémie a na podporu tým, ktorí sú najviac postihnutí jej dôsledkami. Koncert sa výnimočne a symbolicky uskutočnil bez divákov, tentoraz v majestátnom priestore Dómu Svätého Martina v Bratislave a za účasti hviezd slovenského operného neba. Koncert v premiére odvysielala RTVS na Dvojke v sobotu 4. júla 2020.

Nadácia PRAMEŇ v spolupráci s RTVS pripravila v predvečer sviatku svätých Cyrila a Metoda benefičný charitatívny koncert s názvom „Večer ľudí dobrej vôle“, ktorý v priamom prenose vysielala RTVS. Podujatie každoročne pripomína nadčasový a univerzálny význam hodnôt posolstva našich vierozvestcov pre našu kultúru aj duchovný rozvoj nášho geopriestoru. Výťažok z verejnej zbierky, na podporu ktorej sa koncert uskutočnil, bude tento raz použitý na pomoc ľuďom postihnutým dôsledkami koronakrízy. Zvlášť na pomoc rodinám s postihnutými deťmi, pre ktoré majú dôsledky koronakrízy existenčné dôsledky. Verejnú zbierku je možné podporiť ľubovoľnou čiastkou na čísle účtu SK27 0900 0000 0006 3384 3980 alebo zaslaním SMS s ľubovoľným textom na číslo 807 v sieti Orange Slovensko, Slovak Telekom a O2 Slovakia. Na účel zbierky ide 100% z darcovskej z SMS vo výške dvoch eur.

Na koncerte vystúpili sólisti Opery SND Eva Hornyaková, Pavol Remenár spolu s dnes svetovo najžiadanejším slovenským tenoristom Pavlom Bršlíkom. Hviezdnu zostavu doplnili klavírista Robert Pechanec, Danubius Octet Singers a Božidara Turzonovová s Alenou Heribanovou. Nad koncertom prevzali záštitu Ján Figeľ a Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita.

“Po mesiacoch izolácie spôsobených pandémiou sme koncertom chceli vyjadriť vďačnosť za statočnosť ľuďom v našej krajine, ktorá ustála čas neistoty a strachu z neznámeho. A zároveň by sme radi pomohli rodinám, ktoré sa dostali do nezávideniahodnej situácie a bojujú s existenčnými problémami,” uviedol Marek Michalčík, správca Nadácie PRAMEŇ. V roku 2020 sa konal už 14. ročník koncertu. Po Trnave, Levoči, Ružomberku, Prešove, Nitre a Košiciach koncert po prvý krát zavítal do hlavného mesta. Večer ľudí dobrej vôle je duchovne, programovo i termínovo prepojený s rovnomenným podujatím v moravskom Velehrade.

Tento rok sa vďaka spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a Európskych záležitostí SR nahrávka koncertu dostane aj divákom v zahraničí prostredníctvom interných aktivít Slovenských inštitútov a Zastupiteľských úradov SR.

V roku 2019 Nadácia PRAMEŇ podporila 16 projektov v celkovej výške 14 500 eur. Pomoc zamerala na riešenie krízových situácií rodín a jednotlivcov, podporu štúdia nadaným študentom a dlhodobým projektom na podporu rodín, mládeže a zomierajúcim.

TK KBS informoval Marek Michalčík

( TK KBS,mm; rp ) 20200706029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]