TK KBS

Dnes je nedeľa 05. 07. 2020   Meniny má Cyril a Metod       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Skauti ukončili svoj projekt služby, ktorú vykonávali počas pandémie
P:3, 25. 06. 2020 11:25, DOMBratislava 25. júna (TK KBS) Slovenskí skauti ukončujú projekt Skautskej služby, v rámci ktorého pomáhali počas najprísnejších obmedzení v čase pandémie koronavírusu. Ich služba teraz pokračuje v práci s deťmi a príprave letných aktivít. Do Skautskej služby sa počas troch mesiacov zapojilo 440 dobrovoľníkov naprieč celým Slovenskom. Ušili a rozdali tisíce rúšok, navštevovali a doviezli potraviny či lieky osamelým seniorom i ľuďom na okraji spoločnosti. Slovenský skauting je aj naďalej pripravený pomôcť mimovládnym subjektom či štátnym orgánom v krízových situáciách.

Vzhľadom na uvoľňujúce sa opatrenia a možnosť organizovania táborov skauti v týchto dňoch presmerovali svoje dobrovoľnícke aktivity na prípravu letného programu pre deti. „Môžeme sa teda naplno venovať nášmu základnému poslaniu – výchove a práci s deťmi a mládežou,“ povedal riaditeľ Ústredia Slovenského skautingu Juraj Lizák.

Okrem táborov by chceli skauti pokračovať cez leto aj v tradičných schôdzkach. „Naši vedúci môžu organizovať aj ďalšie aktivity, napríklad výpravy či stretnutia, čo nebýva zvykom. Chceme tak vynahradiť deťom obdobie v karanténe,“ priblížil Lizák. Skauti však počas karanténnych dní organizovali aj online stretnutia, deti a mladí si mohli tiež zábavnou formou plniť výzvy súvisiace s karanténou.

Tohtoročné letné tábory sa budú organizovať za prísnejších opatrení. Skauti budú potrebovať množstvo dezinfekčných prostriedkov či teplomerov. Obracajú sa preto na všetkých ľudí a firmy dobrej vôle s prosbou o sponzorský dar. „Ani tohtoročné sťažené podmienky niektorých našich členov od organizácie táborov neodradili. Nevyhnutnou súčasťou však tento rok nepochybne budú preventívne meranie teploty a zvýšená spotreba dezinfekčných prostriedkov,” vysvetlil Lizák.  

"Ak sa vám činnosť skautov či už počas mimoriadnej situácie v krajine, alebo počas bežného roka páčila a radi by ste ich podporili, môžete tak urobiť aj cez webovú stránku skauting.darujme.sk. V rámci Skautskej služby dobrovoľníci ušili a rozdali takmer 30.000 rúšok, poskytli vyše 4400 obedov pre seniorov a 160 porcií jedla ľuďom bez domova v spolupráci s občianskym združením Vagus. Zapojili sa tiež do aktivity Hodinka pre seniora, v rámci ktorej venovali svoj čas telefonátu so seniormi. V Bratislave a okolí rozdali 6000 kusov informačných novín. Skauti nezištne pomáhali počas najťažších dní aj mimo Skautskej služby, za čo sme vďační každému jednému z nich," informoval Juraj Lizák z Ústredia Slovenského skautingu.( TK KBS, jli; ml ) 20200625031   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020