[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Dvorianky privítali tematické stretnutie "Farské evanjelizačné bunky"
P:3, 25. 06. 2020 11:05, DOM

Košice 24. júna (TK KBS) V Centre pre mládež Košickej eparchie sv. Jána Teológa v Dvoriankach sa 23. júna konalo tematické stretnutie určené pre kňazov s názvom Farské evanjelizačné bunky (FEB). Metódu budovania malých spoločenstiev v rámci farnosti prišli predstaviť Slavomír Zahorjan, koordinátor FEB v Prešovskej archieparchii, Peter Milenky, otec Ján Pavlík a Jana Záhoráková.

Stretnutie začalo modlitbou Tretieho času, po ktorej nasledoval blok prednášok. V úvode Slavomír Zahorjan povedal svoju osobnú skúsenosť s farskými evanjelizačnými bunkami a jeho cestu k ich objaveniu. Následne na to Peter Milenky poukázal skrze biblické texty a dokumenty cirkvi na nutnosť budovať malé spoločenstvá vo farnosti a predstavil ich charakter a význam.

Po prestávke nasledovala prednáška Jána Pavlíka. V nej sa zameral na budovanie duchovnosti kňaza ako základ a východisko pre budovanie Farských evanjelizačných buniek.  Jeden z hlavných pilierov, na ktorý poukázal, je dostatočný čas kňaza strávený v tichosti pred eucharistiou. Blok zavŕšila svojim výstupom Jana Zahoráková, ktorá predstavila spôsob vytvárania a delenia Farských evanjelizačných buniek, a tiež priebeh stretnutia jednotlivých buniek. Po bloku prednášok nasledoval priestor na diskusiu a kladenie otázok.

Toto prvé tematické stretnutie o Farských evanjelizačných bunkách prinieslo nielen nové poznatky o budovaní života vo farnosti, ale tiež srdečné stretnutie kňazov naplnené vrúcnosťou, smiechom a priateľskou atmosférou. Tematické stretnutia sú ponukou Centra pre mládež Košickej eparchie sv. Jána Teológa pre kňazov a laikov zamerané na získavanie nových poznatkov a inšpirácií na poli pastorácie mládeže v rôznych oblastiach. Zámerom je konať ich niekoľkokrát do roka na vybrané témy.

TK KBS informoval Milan Kmec

( TK KBS, mkm; ml ) 20200625030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]