[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 17. 09. 2021   Meniny má Olympia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pozdrav apoštolského nuncia na Slovensku pre Mons. Jána Kuboša
P:3, 23. 06. 2020 10:00, DOM

Bratislava 23. júna (TK KBS) Spolusvätiteľom Mons. Jána Kuboša za nového pomocného biskupa Spišskej diecézy bude v stredu 24. júna v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule Mons. Giacomo Guido Ottonello, apoštolský nuncius na Slovensku. Mons. Ottonello bol doteraz hlavným svätiteľom už 12 biskupov a spolusvätiteľom 11 biskupov, informoval Sekretariát Apoštolskej nunciatúry. Zároveň prinášame jeho pozdrav pre Mons. Jána Kuboša.

- - - - -

Drahý Mons. Kuboš,

s veľkou radosťou Ti adresujem jednoduchý pozdrav, pozdrav už staršieho biskupa mladému kňazovi, povolanému stať sa biskupom v neľahkom čase pre Cirkev a pre kresťanov.

Drahý Ján, kríže patria k biskupovi: viditeľné kríže, ale predovšetkým tie neviditeľné. Všetky sú ťaživé, ale každý z nich je znakom vykúpenia, spásy a lásky: „O Crux ave, spes unica“.

Áno, kríž je znakom veľkej nádeje. Je záväzkom pre nás všetkých, a dnes zvlášť pre kňazov a veriacich Spišskej diecézy, niesť spolu s Tebou s láskou kríž apoštolských námah, modlitbou a skutkom. Kríž, ktorý je vždy pozvaním k jednote a vernosti.

Pán Ti povedal: „Vezmi svoj kríž a nasleduj ma“ (Mt 16, 24). Hľadiac na kríž, ja Ti hovorím: „Choď vpred, s pokojom a dôverou, a iní Ťa budú nasledovať“.

Je to slávnostný a zborový prísľub vernosti, jednoty a oddanosti pri spoločnom kráčaní, kráčaní v novosti života. Je to záväzok pre život, pre nový život, naplnený život, svätý život.

Giacomo Guido Ottonello

Apoštolský nuncius na Slovensku

- - - - -

( TK KBS, apo, ml; pz ) 20200623024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]