[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 22. 10. 2020   Meniny má Sergej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Núdzový stav
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Organizačné pokyny pre médiá pred vysviackou Mons. Jána Kuboša
P:3, 23. 06. 2020 09:25, PREBratislava/Spišská Kapitula 23. júna (TK KBS) V stredu 24. júna 2020 o 10:00 bude v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule biskupská vysviacka nového pomocného biskupa Spišskej diecézy. Stane sa ním doterajší farár a dekan v Kežmarku Mons. Ján Kuboš. Biskupskú vysviacku prijme vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou spišského biskupa Mons. Štefana Sečku. Spolusvätiteľmi budú apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Giacomo Guido Ottonello a emeritný pomocný biskup Spišskej diecézy Mons. Andrej Imrich.

Prinášame liturgickú brožúrku a organizačné pokyny pre médiá, ktoré prídu monitorovať túto vzácnu slávnosť.

Upozorňujeme, že na monitorovanie hlavnej slávnostnej svätej omše spojenej s biskupskom vysviackou sa vyžaduje akreditácia.

Vzhľadom na viaceré opatrenia (uzatvorené budú viaceré ulice, prístupové cesty a parkoviská) prosíme zástupcov médií, aby na miesto prišli najneskôr do 9:30. Po príchode majú prísť k hlavnému vchodu Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka. V jeho blízkosti sa bude nachádzať miestnosť, kde si budú môcť zložiť svoje osobné veci.

V tejto miestnosti zároveň budú zároveň k dispozícii stoly a stoličky, kde budú môcť v prípade záujmu pracovať. Organizátori na mieste zabezpečia pripojenie na internet. Zároveň upozorňujú, že pred slávnosťou pre médiá nezabezpečujú parkovanie. V miestnosti pre médiá bude malé občerstvenie.

Prosíme zástupcov médií, aby nevstupovali do priestorov Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka, ak na sebe pozorujú symptomatické prejavy virulentného chrípkového ochorenia (horúčka, sťažené dýchanie, kašeľ, bolesť kĺbov, nádcha). V interiéri je povinné používať rúško alebo iné prekrytie horných dýchacích ciest.

Upozorňujeme na povinnosť mať so sebou občiansky a novinársky preukaz a po vyzvaní ich po vstupe do miestnosti preukázať. Prosíme a odporúčame prísť vo formálnom spoločenskom oblečení – optimálne v čiernej, šedej a bielej farbe. Prosíme zároveň, popri mediálnej činnosti, čo najviac rešpektovať atmosféru modlitby a pokyny usporiadateľov.

Novinári sa môžu pohybovať v tejto miestnosti, resp. v areáli biskupstva (v exteriéroch, kde budú stáť ľudia). Štandardný foto a videotermín (a možnosť natočenia si záberov zo samotného obradu biskupskej vysviacky) bude v časti svätej omše, kam pôjde skupina novinárov spolu so zodpovedným za miestnosť - Michalom Lipiakom.

Keďže ide o podujatie veľkého významu, počas samotnej slávnosti nebude umožnený voľný pohyb médií vo vnútri katedrály. V priestoroch oltára sa budú pohybovať iba dvaja vopred určení fotografi z dôvodu dôstojnosti obradov a priamych prenosov. Priamy prenos zo slávnosti prinesú TV LUX a Rádio LUMEN.

Po skončení svätej omše bude brífing s novým pomocným biskupom Spišskej diecézy. Miesto a časť brífingu bude upresnené počas slávnosti. V prípade akýchkoľvek doplňujúcich otázok ohľadom práce novinárov a pracovníkov médií v súvislosti s programom biskupskej vysviacky prosíme kontaktovať Michala Lipiaka, 0908 640 836, lipiak@kbs.sk.

TK KBS( TK KBS, ml; pz ) 20200623022   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]