TK KBS

Dnes je štvrtok 02. 07. 2020   Meniny má Berta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Chovanec apeloval na prijímanie Eucharistie do čistého srdca
P:3, 12. 06. 2020 14:31, DOMBanská Bystrila 12. júna (TK KBS) Vo štvrtok 11. júna 2020, na Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, slávil banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec slávnostnú svätú omšu v Kostole Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici.

Spolu s biskupom koncelebroval generálny vikár diecézy, banskobystrickí dekani i ďalší kňazi pôsobiaci na území farností Banská Bystrica – mesto a Banská Bystrica – katedrála.

Diecézny biskup v homílii vyšiel z nápisu na hroboch poľských vojakov, ktorí sú pochovaní na známom vojenskom cintoríne neďaleko benediktínskeho kláštora na Monte Cassino v Taliansku. Nápis na ich hrobe znie: „Telo zanechali talianskej zemi, srdce poľskej vlasti a dušu Bohu.“

To najdôležitejšie vojaci odovzdali Bohu – svoju dušu. Vložili sa do Božích rúk. Tak ako sa spomenutí vojaci vložili do Božích rúk, Boží Syn sa v Eucharistii vložil do ľudských rúk a tak zostáva medzi nami prítomný.

Biskup zároveň vo svojom príhovore zvýraznil potrebu hodného svätého prijímania – teda prijímanie Eucharistie do čistého a pripraveného srdca. Prijímajúci človek by mal mať Ježišov postoj - postoj pokory a poslušnosti. Apeloval tým na situáciu dnešných dní, keď vznikli mnohé protesty proti svätému prijímaniu na ruku. Niektorí presadzujú jeden spôsob, ďalší iný.

Mons. Chovanec zvýraznil, že dôležité je mať pokorný postoj a byť poslušným autorite Cirkvi. Ak človek prijíma so srdcom, ktoré je pyšné a neposlušné, tak to nie je správne. Ježiš, ktorý sa nám dal za pokrm bol pokorný a poslušný voči vôli Otca.

Bystrica, Bozie telo

Po svätej omši nasledovala eucharistická procesia, ktorá sa konala mimoriadnym spôsobom po jednotlivých bočných oltároch chrámu Panny Márie.

TK KBS informoval Peter Lupták( TK KBS, plu, ml; pz ) 20200612031   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020