[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 17. 09. 2021   Meniny má Olympia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kňazská služba je podľa minoritu Patrika Rygiela veľkým darom a milosťou
P:3, 08. 06. 2020 12:59, DOM

Bratislava 8. júna (TK KBS) Kňazská služba je podľa minoritu Patrika Rygiela, ktorý bude onedlho vysvätený za kňaza, veľkým darom a milosťou. Ako povedal dnes pre Tlačovú kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska, kňaz je istým Božím darčekom cirkevnému spoločenstvu, ku ktorému je poslaný, aby posväcoval ľud a viedol ho do domu Otca. “Na osobnej rovine povolanie ku kňazstvu vnímam predovšetkým ako odpoveď na Božie volanie vykročiť na cestu čností, aby som raz mohol vidieť samého Boha z tváre do tváre. A zároveň skrze Ježiša Krista, nášho Pána a Spasiteľa, mal účasť na jeho Božstve. Toto sú teda dva aspekty kňazstva, ktoré teraz, v čase intenzívnejšej prípravy na prijatie sviatosti kňazstva, silnejšie vnímam - lebo nedá sa viesť ľudí k Bohu bez snahy o osobnú svätosť,” povedal.

Patrik Rygiel často myslí na veľké zázraky, ktoré Boh konal v jeho živote, lebo skutočne, bol to on, ktorý spôsobil jeho obrátenie, uzdravenie a on ho povolal. “Chcem sväto vykonávať kňazskú službu a tým sa mu odvďačiť za všetky milosti, ktorými ma v každej chvíli zahŕňa,” hovorí s tým, že v súčasnosti samozrejme, prežíva aj mierny stres kvôli organizácii vysviacky a primícií.

Minorita Patrik pochádza zo Sliezska a je členom českej provincie Rádu menších bratov konventuálov - minoritov. Posledné roky mohol stráviť na Slovensku, čo považuje za veľkú milosť. Študoval tu na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave. “Ďakujem všetkým svojím učiteľom za všetko, čo ma naučili - dúfam, že ich úsilie nebolo márne, ale to ukáže čas,” dodal.

Kňazskú vysviacku príjme Patrik Rygiel 20. júna 2020 v Brne, v Katedrále svätých Petra a Pavla o 9:00. Primičnú svätú omšu odslúži vo svojej rodnej Orlovej v Kostole Narodenia Panny Márie 28. júna o 9:00. “Ako kňaz budem pôsobiť v Českej republike, ale na Slovensko a Slovákov nikdy nezabudnem. S vďačnosťou budem spomínať na vrúcne prijatie,” povedal.

( TK KBS, rp; pz ) 20200608034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]