TK KBS

Dnes je pondelok 06. 07. 2020   Meniny má Patrik, Patrícia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (24)
P:3, 08. 06. 2020 07:30, DOM



Bratislava 8. júna (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (24. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA

MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Utorok 9. júna 2020:
- 9:30 Rekolekcia dekanátu Šamorín vo Štvrtku na Ostrove

Streda 10. júna 2020:
- 12:00 Svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave

Piatok 12. júna 2020:
- 7:00 Svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave
- 21:30 ONLINE spojenie cez Facebook s Lurdskou jaskyňou v Bratislave – ruženec, korunka Božieho milosrdenstva, zasvätenie Panne Márii, požehnanie

Nedeľa 14. júna 2020:
- 18:30 Benefičné online sprevádzanie v korunovačných priestoroch Katedrály sv. Martina v Bratislave, výťažok ktorého ide na účet Maltézskej pomoci pre obedy bezdomovcov

Zdroj: sr. Celina CFSF, Alena Valiašková (sekretariat pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)

Pondelok 8. júna 2020:
- o 11:00 Zúčastní sa na kňazskej rekolekcii v Hlohovci
- o 14:00 Celebruje pohrebnú svätú omšu a vedie pohrebné obrady zosnulej matky kňaza vdp. Andreja Krupu v Hlohovci
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Utorok 9. júna 2020:
- Zúčastňuje sa na zasadaní Subkomisie KBS pre katechizáciu v priestoroch Trnavského arcibiskupského úradu
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Streda 10. júna 2020:
- Zúčastňuje sa na zasadaní Subkomisie KBS pre katechizáciu v priestoroch Trnavského arcibiskupského úradu
- o 15:00 Prijme na audiencii riaditeľa Spišskej katolíckej charity
- o 19:00 Stretne sa s bohoslovcami
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Štvrtok 11. júna 2020:
- o 10:00 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazom a laikom
- o 11:30 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazom
- o 18:00 Celebruje svätú omšu v Bielom Kostole (farnosť Ružindol), pri ktorej požehná nový kostolný zvon
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Piatok 12. júna 2020:
- o 10:00 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kpt. Mgr. Viktorom Sabom, evanjelickým a.v. vojenským farárom v Kandaháre (Afganistan)
- o 12:00 Zúčastní sa na malej oslave výročia vysviacky emeritného trnavského arcibiskupa Mons. Jána Sokola
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Sobota 13. júna 2020:
- o 15:30 Bude celebrovať slávnostnú svätú omšu v Katedrále sv. Jána Krstriteľa v Trnave, pri ktorej vysvätí dvoch kandidátov na diakonov
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Nedeľa 14. júna 2020:
- o 9:30 Celebruje svätú omšu zo slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, po ktorej bude nasledovať procesia Božieho Tela v interiéri katedrály
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)

Utorok 9. júna 2020:
- 15:00 Zasadnutie Diecéznej ekonomickej rady, ABÚ Košice

Piatok 12. júna 2020:
- 17:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Kamenica
- 19:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Torysa

Sobota 13. júna 2020:
- 9:00 Svätá omša vysluhovaním sviatosti birmovania, Červenica pri Prešove
- 11:30 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Vranov n/Topľou - Juh

Nedeľa 14. júna 2020:
- 9:30 Svätá omša a procesia Corpus Christi, Katedrála sv. Alžbety, Košice

* MONS. MAREK FORGÁČ

Pondelok 8. júna 2020
- 8:00 Štátne skúšky, TF KU Košice
- 18:00 Svätá omša, Kostol sv. Rodiny, Košice – Furča

Utorok 9. júna 2020:
- 10:00 Zasadnutie Subkomisie pre katechizáciu a školstvo, ABÚ Trnava

Streda 10. júna 2020:
- 13:00 Zasadnutie Vedeckej rady, TF KU Košice

Piatok 12. júna 2020:
- 17:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Hýľov
- 19:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Haniska

Sobot 13. júna 2020:
- 9:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Plavnica
- 11:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Plaveč

Nedeľa 14. júna 2020:
- 9:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Hraň
- 11:00 Svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Kazimír

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)

Streda 10. júna 2020:
- 18:00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave, v priamom prenose Rádia LUMEN

Štvrtok 11. júna 2020:
- 18:00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave, Eucharistická procesia

Piatok 12. júna 2020:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov BÚ v Biskupskej kaplnke

Sobota 13. júna 2020:
- 10:00 Slávnosť kňazských vysviacok v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (v priamom prenose TV LUX a Rádia LUMEN)

Nedeľa 14. júna 2020:
- 10:00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (v priamom prenose TV LUX)

Zdroj: Rožňavská diecéza
----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Pondelok 8. júna 2020:
- 9:00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie otca Viliama Karľa SJ
- 14:30 Bardejov-Vinbarg – kontrolný deň

Utorok 9. júna 2020:
- 10:00 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – ďakovná archijerejská svätá liturgia pri príležitosti ukončenia pôsobenia prof. Vojtecha Boháča na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove

Streda 10. júna 2020:
- Turistický výlet s animátormi Prešovskej archieparchie do Polonín

Štvrtok 11. júna 2020:
- 8:30 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia s posvätením myra

Piatok 12. júna 2020:
- 8:00 Prešov – Kaplnka sv. Makríny – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti začiatku provinciálnej kapituly sestier baziliánok
- 9:30 Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – štátne skúšky seminaristov 6. ročníka študijného programu Katolícka teológia

Nedeľa 14. júna 2020:
- Svätá liturgia

Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, tk; ml ) 20200608028   |   Upozorniť na chybu v správe |



[naspäť]







(c) TK KBS 2003 - 2020