TK KBS

Dnes je štvrtok 02. 07. 2020   Meniny má Berta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Nitre na Klokočine dodatočne oslávili Medzinárodný deň rodiny
P:3, 08. 06. 2020 09:28, DOMBratislava 8. júna (TK KBS)V Nitre na Klokočine dodatočne oslávili Deň rodiny. Ten bol v pôvodnom termíne zrušený pre pandémiu koronavírusu. Svätú omšu pri poľnom oltári v areáli farského Kostola svätého Gorazda celebroval miestny farár Jozef Tomica.

Areál amfiteátra pri poľnom oltári zaplnilo množstvo veriacich, najmä rodín s deťmi, ku ktorým sa farár Jozef Tomica prihovoril v homílii. V nej uvažoval o ťažko pochopiteľnom tajomstve Najsvätejšej Trojice cez vzťahy a spoločenstvo medzi Bohom Otcom, ktorý tvorí, Bohom Synom, ktorí vykupuje a Bohom Duchom Svätým, ktorý potešuje. Symbolicky ich preniesol do vzťahov medzi Svätou rodinou navzájom a skončil pri vzťahoch v dnešných rodinách. Vyzval veriacich, aby nemali strach z nepochopiteľných vecí, akým je aj tajomstvo vnútorného života Najsvätejšej Trojice, ale aby vo viere sa snažili budovať a žiť živé spoločenstvo s Bohom a medzi sebou navzájom.

V závere svätej omše poukázal farár Jozef Tomica na zaujímavú zhodu okolností, vďaka ktorej farský Kostol sv. Gorazda na Klokočine bude v tomto týždni obdarovaný milosťami svedčiacimi o Božom požehnaní, keďže počas týždňa v ňom už oslávili Najsvätejšiu Trojicu, rodinu a manželstvo, a budú ešte sláviť sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi a napokon diakonské a kňazské vysviacky. To všetko sú skutočnosti, ktoré sú prejavom živej Cirkvi a živého Božieho života v spoločenstve Cirkvi a jej veriacich.

Aj keď tento rok teda nebolo možné osláviť Deň rodiny tradične v nitrianskom mestskom parku ako v minulosti, svätá omša slávená pri príležitosti sviatku Najsvätejšej Trojice v areáli kostola svätého Gorazda na Klokočine s úmyslom za požehnanie a pokoj v rodinách umožnila zúčastneným veriacim pod ochranou Najsvätejšej Trojice modliť sa za rodiny s nádejou, že ich prosby budú vypočuté.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, rp; pz ) 20200608027   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020