familygarden.sk."> familygarden.sk." />
[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 02. 07. 2022   Meniny má Berta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Family Garden ponúka novinku - službu sprevádzajúceho rozhovoru
P:3, 05. 06. 2020 13:05, DOM

Bratislava 5. júna (TK KBS) Poradenské centrum pre rodiny Family Garden, ktoré sa venuje podpore zdravého fungovania rodín, ponúka novinku. Ide o službu sprevádzajúceho rozhovoru. Jeho cieľom je poskytnúť ľudom službu online rozhovorov s kresťanskými koučmi. Záujemcovia môžu túto možnosť využiť prostredníctvom rezervácie na stránke familygarden.sk. Projekt je určený všetkým, ktorí prejavia záujem, bez ohľadu na vieru či vierovyznanie. Služba je dostupná od začiatku júna do konca júla 2020.

"To, že sa pandémia koronavírusu výrazne dotkla takmer každej rodiny v našej krajine si silno uvedomujeme aj my, vo Family Garden. Citlivo vnímame, hlavne od klientov, ktorí sa na nás obracajú, aká mimoriadne záťažová je táto situácia pre viacerých z nás. Mnohí zažívajú stres, úzkosť, osamelosť, strach zo straty zamestnania, z rozpadu vzťahu, prestávajú zvládať zmenený režim v spoločnej domácnosti, alebo sa potrebujú rozhodnúť čo ďalej, len nevedia ako. Takmer 40 kresťanských koučov, absolventov odborného vzdelávania „Kresťanský koučing“ v našom centre sa spojilo a rozhodlo sa venovať bezplatne svoje zručnosti a svoj čas, aby mohli byť k ľuďom bližšie. Chcú byť v tomto čase nápomocní a užitoční," avizuje na svojej stránke Family Garden.

Family Garden, rozhovory

Poradenské centrum pre rodiny Family Garden sa zameriava v prvom rade na manželov. "Ak majú manželia zdravý a vyzretý vzťah, vytvárajú predpoklady pre zdravú a fungujúcu rodinu, ktorá je schopná denne riešiť a odpovedať na potreby všetkých jej členov, ale aj okolia a súčasnej doby. Zdravá a funkčná rodina je príkladom aj pre nastupujúce generácie. Aktivity centra sú určené aj pre snúbencov, jednotlivcov, opustených – pre všetkých, ktorým záleží na fungujúcich vzťahoch," uvádza vo svojej výročnej správe. Sídli v v bratislavskej časti Trnávka v priestoroch Rodinného centra Mamy Margity.

Family Garden poskytuje pomoc v dvoch hlavných rovinách – v preventívnej oblasti a v sprevádzaní. V oblasti prevencie ponúka pravidelné svedectvá manželov a odborné prednášky na aktuálne témy súvisiace s rodinou, predmanželské prípravy, vzdelávacie programy či rozhovory s koučmi. V oblasti sprevádzania majú záujemcovia možnosť dohodnúť si osobné stretnutie s koučom, prípadne iným odborníkom, na tému, v ktorej sa potrebujú posunúť. Centrum zastrešujú laici – saleziáni spolupracovníci v Bratislave na Miletičovej ulici. Do konkrétnej spolupráce sú zapojení aj viacerí odborníci: gynekológ, psychológ, kňaz, právnik, finančný poradca, kresťanskí koučovia, manželské páry, mladí dobrovoľníci.

TK KBS informovala Katarína Baginová

( TK KBS, kba; ml ) 20200605035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním