TK KBS

Dnes je štvrtok 02. 07. 2020   Meniny má Berta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke biblické dielo sa vracia k svojej úlohe biblického apoštolátu
P:3, 02. 06. 2020 13:10, DOMBratislava/Trnava 2. júna (TK KBS) Katolícke biblické dielo (KBD) sa postupne vracia do svojich "starých koľají". Jeho hlavným poslaním je rozvíjať a napomáhať biblický apoštolát a biblickú pastoráciu na Slovensku. "Milí priatelia, koronakríza spomalila svet, v ktorom žijeme. Vyškrtla z našich kalendárov stretnutia, aktivity, posedenia. Bolo viac času na modlitbu a čítanie Svätého Písma. Keď sa život postupne vracia do starých koľají, aj Katolícke biblické dielo sa chce vrátiť k svojej úlohe: biblickému apoštolátu. Spustíme nový web, nové mobilné aplikácie, chystáme kurzy lektorov, biblickú školu, nové knihy. Radi navštívime Vaše farnosti, spoločenstvá a pomôžeme Vám s biblickým apoštolátom," prihovára v najnovšom newslettri riaditeľ KBD Anton Ziolkovský.

V newslettri avizuje, že počas Roka Božieho slova pripravuje biblické dielo každý týždeň biblicko-exegetické komentáre k nedeľným čítaniam. Tie pôstne pripravil biblista Mons. Jozef Jančovič, komentáre k veľkonočným nedeliam a Turíciam predseda Rady KBD Mons. Anton Tyrol. Záujemcovia si ich môžu prečítať na stránke www.kbd.sk v sekcii Komentáre alebo na profile na sociálnej sieti.

Rok Božieho slova je tiež spojený s postavou sv. Hieronyma, ktorý sa zaslúžil o preklad Svätého písma do latinčiny. "Vzťah tohto svätca k Božiemu slovu môže byť pre nás inšpiráciou nie len v tomto čase. Z tohto dôvodu, chceme dať do osobitnej pozornosti farnostiam, reholiam a komunitám banner s motívom sv. Hieronyma, ktorý je vhodný na umiestnenie v kaplnke alebo v kostole. Na bannery sa nachádza obraz sv. Hieronyma a meditatívny text. Banner vznikol v kláštore benediktínov v Sampore. Záujemci si ho môžu objednať na adrese slovovobraze@benediktini.sk za 250 eur."

KBD v nasledujúcich mesiacoch chystá aj kurzy lektorov po celom Slovensku. Tie najbližšie budú v Bratislave, Trnave, Ružomberku a v Kapušanoch. Pre záujemcov je na stránke kbd.sk prístupný program, obsahová stránka kurzov a manuál. "Ak máte záujem zrealizovať Kurz lektorov aj vo vašej farnosti, môžete nás kontaktovať na katolickebiblickedielo@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0915 909 914," uvádza newsletter. Na webe je tiež možné nájsť novú sekciu s názvom "KBD v médiách" a ďalšie novinky. K dispozícii sú napríklad aj rôzne tituly a hry, ktoré sa dajú objednať na adrese KBD.

-
Zdroj: Newsletter Katolíckeho biblického diela( TK KBS, kbd; ml; pz ) 20200602029   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020