[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 25. 10. 2020   Meniny má Aurel       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Núdzový stav
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (23)
P:3, 01. 06. 2020 06:30, DOM



Bratislava 1. júna (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (23. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA

MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Pondelok 1. júna 2020:
- 18:30 Svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave

Utorok 2. júna 2020:
- 6:30 Svätá omša pre bohoslovcov Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave

Streda 3. júna 2020:
- 12:00 Svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave

Piatok 5. júna 2020:
- 7:00 Svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave
- 21:30 ONLINE spojenie cez Facebook s Lurdskou jaskyňou v Bratislave – ruženec, korunka Božieho milosrdenstva, zasvätenie Panne Márii, požehnanie

Zdroj: sr. Celina CFSF, Alena Valiašková (sekretariat pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)

Pondelok 1. júna 2020:
- od 15:00 Vybavuje administratívne záležitosti na sekretariáte Arcibiskupského úradu
- 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Utorok 2. júna 2020:
- od 10:00 Vybavuje administratívne záležitosti na sekretariáte Arcibiskupského úradu
- o 14:00 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazom
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Streda 3. júna 2020:
- od 10:00 Vybavuje administratívne záležitosti na sekretariáte Arcibiskupského úradu
- o 14:00 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazom
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Štvrtok 4. júna 2020:
- od 10:00 Vybavuje administratívne záležitosti na sekretariáte Arcibiskupského úradu
- o 14:00 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s generálnymi vikármi
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Piatok 5. júna 2020:
- o 10:00 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s laikom
- o 15:00 Vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s laikom
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Sobota 6. júna 2020:
- pastoračný program mimo Arcibiskupského úradu
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Nedeľa 7. júna 2020:
- o 11:30 Celebruje svätú omšu zo slávnosti Najsvätejšej Trojice
- o 24:00 Udeľuje požehnanie Najsvätejšou sviatosťou oltárnou mestu Trnava a Trnavskej arcidiecéze

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)

4. jún 2020
10.00 hod, Missa chrismatis, Katedrála sv. Alžbety, Košice

5. jún 2020
17.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Stuľany (f. Koprivnica)
19.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Raslavice

6. jún 2020
9.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Strážske
11.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Stropkov

7. jún 2020
9.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Kapušany pri Prešove
11.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Bartošovce (f. Hertník)

* MONS. MAREK FORGÁČ

4. jún 2020
10.00 hod, Missa chrismatis, Katedrála sv. Alžbety, Košice

5. jún 2020
17.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Nižný Hrušov
19.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Nacina Ves

6. jún 2020
9.00 hod, Fatimská sobota, Obišovce

7. jún 2020
8.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Hanušovce n/Topľou
11.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatostí birmovania, Župčany

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)

Pondelok - Nedeľa 2. - 7. júna 2020:
- Vedie duchovné cvičenia pre kandidátov diakonskej a kňazskej vysviacky z Bratislavskej a Trnavskej arcidiecézy, Marianka

Zdroj: Rožňavská diecéza
----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Pondelok 1. júna 2020:
- 10:00 Prešov – Kňazský seminár – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti odpustovej slávnosti sviatku Najsvätejšej Trojice

Utorok 2. júna 2020:
- 9:00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – pracovné stretnutie s otcom Floriánom Potočňákom a Andrejom Sasarákom

Štvrtok 4. júna 2020:
- 9:00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – zasadanie Ekonomickej rady Prešovskej archieparchie

Sobota 6. júna 2020:
- 10:00 Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti fatimskej soboty

Nedeľa 7. júna 2020:
- Svätá liturgia

Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, tk; ml ) 20200601022   |   Upozorniť na chybu v správe |



[naspäť]