TK KBS

Dnes je nedeľa 12. 07. 2020   Meniny má Nina       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vladyka Milan Lach vysvätil v USA diakona pôvodom zo Slovenska
P:3, 27. 05. 2020 11:55, ZAHUSA 25. mája (TK KBS) Gréckokatolícka cirkev v Spojených štátoch amerických zažila vzácnu udalosť. Biskup Ruténskej eparchie Parma Milan Lach, SJ vysvätil na Sviatok Nanebovstúpenia Pána za diakona Mirona Keruľa-Kmeca ml., pôvodom zo Slovenska. Slávnosť sa konala vo farnosti svätého Mikuláša v meste Barberton v štáte Ohio, kde je jeho otec - Miron Keruľ-Kmec st. - od roku 2008 správcom farnosti. "Je to historická udalosť, diakonskú vysviacku zažil prvý kňazský syn po približne 55 rokoch v Gréckokatolíckej cirkvi v Spojených štátoch amerických," povedal TK KBS Milan Lach.

"V homílii som zdôraznil poslanie každého kresťana po Nanebovstúpeni Pana, kedy začína éra Ježišových účeníkov. Každý kresťan má byť od svojho krstu svedkom Ježiša Krista pre iných, najskôr svojím osobným životom, potom slovom. To ešte viac platí pre klerikov, ktorého prvý stupeň kňazstva, diakonát Miron ml. prijal ako službu pre asistenciu biskupovi a kňazovi pre dobrov cirkevnej komunity veriacich," hovorí vladyka Milan. Diakona Miorna povzbudil, aby spolu so svojou manželkou boli najskôr svedkami viery svojim deťom. "Svedectvu ohlasovania Slova musí predchádzať naše svedectvo ohlasovania svojím životom. Ak uskutočňujeme len ohlasovanie Slova bez ohlasovania svojím životným príkladom, nie sme potom ako klerici - či už diakoni, kňazi či biskupi - dôveryhodnými ohlasovateľmi pre ľudí," dodal pre TK KBS Milan Lach, SJ, ktorý na záver slávnostnej archijerejskej božskej liturgie ustanovil za farára farnosti sv. Mikuláša Mirona Keruľa-Kmeca, st. Zúčastnili sa na nej aj protosynkel Marek Višňovský, duchovný otec Ján Čižmár, kňazi zo Slovenska a duchovný otec Nathan Adams z USA.

Miron Keruľ-Kmec ml. sa narodil v Košiciach. Vyrastal v troch farnostiach (Nižný Žipov, Vyšná Olšava a Drienov). Pred 13 rokmi odcestoval ako štrnásťročný do USA. Od roku 2008 žije a býva v meste Barberton, kde jeho otec vedie farnosť sv. Mikuláša. Po strednej škole študoval umenie na univerzite. Vybral si maľbu, aby mu to pomohlo pri ikonografii, ktorej sa venuje. Po univerzite sa prihlásil do seminára.

-
Fotogaléria / Videogaléria / Facebook Live( TK KBS, mla, mk, ml; pz ) 20200527022   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020