TK KBS

Dnes je sobota 04. 07. 2020   Meniny má Prokop       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo farnostiach prebieha príprava na Slávnosť Zoslania Ducha Svätého
P:3, 25. 05. 2020 09:55, DOMBratislava 25. mája (TK KBS) Od Slávnosti Nanebovstúpenia Pána prebieha vo viacerých spoločenstvách a farnostiach príprava na slávenie Slávnosti Zoslania Ducha Svätého (Turíce). Ako príprava im slúži napríklad Deviatnik k Duchu Svätému.

„Svätá cirkev vždy po Slávnosti Nanebovstúpenia Pána začína deväť dní modlitby a prípravy na Slávnosť Zoslania Ducha svätého, slávnosť Turíc a je to pre nás vždy také pozvanie, aby sme si aj my otvorili svoje srdcia, vzývali Ducha Svätého a prosili, aby nás sprevádzal v každej našej činnosti, v každom okamihu nášho života a tak si aj v tieto sväté dni vyprosujme dary Ducha svätého, aby sme vo svojom kresťanskom živote vedeli prinášať ovocie Ducha Svätého," uviedol počas svätej omše naživo v Rádiu LUMEN Peter Staroštík, dekan banskobystrickej katedrály.

Úvodnú modlitbu z deviatnika k Duchu Svätému predniesol Boris Brudovský, kňaz pôsobiaci na Katolíckom gymnáziu v Banskej Bystrici.

„Všemohúci Bože, otec nášho Pána Ježiša Krista, tvoja Cirkev žije v Duchu Svätom, ktorého si jej ty poslal. Keď Pán Ježiš vystúpil do neba, apoštoli sa vrátili do večeradla a tam jednomyseľne zotrvávali na modlitbách spolu so ženami, s Ježišovou matkou Máriou a s jeho bratmi a očakávali prisľúbeného Ducha Svätého. Otče, aj my očakávame silu zhora a preto ťa vrúcne prosíme, naplň nás Duchom múdrosti, rozumu, Duchom, rady a sily, Duchom poznania a nábožnosti a Duchom bázne voči Bohu," povedal Boris Brudovský.

Na Turíce sa pripravuje napríklad aj Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina. Jeho hlavný vedúci Mário Tomášik začal každý deň na sociálnej sieti zverejňuje krátke biblické zamyslenia. Duchovnou obnovou WAKEUP sa chystajú na sviatok aj Farnosť Povýšenia Svätého kríža v Bratislave - Petržalke, ktorá chystá opäť aj tradičnú Turíčnu vigíliu.

-
Zdroje: Rádio LUMEN / Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina / Farnosť Povýšenia Svätého kríža v Bratislave - Petržalke
( TK KBS, rl, pju, far, ml; pz ) 20200525031   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020