[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 09. 2021   Meniny má Móric       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Svätej zemi očakávajú františkáni individuálnych pútnikov a rodiny
P:3, 22. 05. 2020 13:28, ZAH

Svätá zem 22. mája (RV) Františkáni z Kustódie Svätej zeme dúfajú, že prídu individuálni pútnici a rodiny. Tým bude povolené vstúpiť na Izraelské územie najskôr. Ich príchod bude rozhodujúci pre prežitie kresťanských komunít v Ježišovej vlasti.

Pre Svätú zem sa pandémia koronavírusu stala ťažkou ranou. Tamojšie hospodárstvo je závislé na turistickom ruchu. Zo starostlivosti o pútnikov a z ich darov žijú tamojší kresťania, vrátane Kustódie Svätej zeme. Františkáni zamestnávajú 1 100 ľudí, z toho 60 percent v školstve. Ich príjmy závisia na veľkorysosti pútnikov a každoročnej veľkopiatkovej zbierke, ktorá bola tento rok preložená na 14. september. Prostriedky na život teda chýbajú a už teraz je zrejmé, že k plnému obnoveniu pútí nepríde skôr než na Vianoce. Hovorí Stephan Milovitch z Kustódie Svätej zeme:

"Ťažko môžeme čokoľvek plánovať, pretože nevieme, kedy Izrael pustí pútnikov cez hranice. Je možné však očakávať, že ich bude vpúšťať výberovo, podľa krajín a sily epidémie. Pútnici budú prichádzať v malých skupinách. Ťažko si predstaviť, že by prišiel napríklad nejaký biskup so štyridsaťčlennou diecéznou skupinou. Čakáme teda na rodiny a malé skupiny. My už sme pripravení. Naše spoločenstvá čakajú na pútnickych miestach. Trochu maľujeme a upratujeme. Ale pozývame pútnikov, aby prišli. Je zrejmé, že tí, ktorí prídu, ako prví po období krízy, ako tomu bolo napríklad po intifáde, budú vo výhode. Nestretnú totiž davy a budú mať lepšiu príležitosť na sústredenie sa. Viac času na modlitbu na pútnickych miestach, menšie rady pred Božím hrobom alebo jaskyňou Narodenia," hovorí.

( TK KBS, rv cz, job, ml; pz ) 20200522031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]