TK KBS

Dnes je sobota 04. 07. 2020   Meniny má Prokop       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mimoriadna situácia v štáte ovplyvnila aj poslanie katolíckych médií
P:3, 19. 05. 2020 10:10, DOMBratislava 19. mája (TK KBS/Rádio LUMEN) Mimoriadna situácia v našej krajine ovplyvnila aj život a poslanie katolíckych médií. Absenciu verejného slávenia bohoslužieb sa snažili katolícke Rádio LUMEN a katolícka Televízia Lux nahradiť častejšími prenosmi a aj tematickými reláciami. Katolícke noviny sa v spleti mnohých správ snažili pre svojich čitateľov vyberať tie, ktoré sú pravdivé a hodnotné. Čo očakávajú priaznivci katolíckych médií? To bola hlavná otázka pondelok diskusie Zaostrené na Rádiu LUMEN, ktorú moderoval Ivo Novák.

Kňaz Igor Hanko, šéfredaktor Katolíckych novín, vnímal v uplynulých týždňoch dopyt zo strany čitateľov po rôznych témach zo života cirkvi v krízovom stave. „Tu nemáme problémy, pretože každá situácia prináša nové výzvy, nové ponuky. Sami čitatelia nám dávajú množstvo otázok, dávajú nám tipy, snažíme sa prinášať taktiež nové životné príbehy bežných ľudí. Vďaka aj takýmto situáciám máme oveľa bohatšie témy a vlastne samotné žiadosti čitateľov nám pomáhajú im vyjsť v ústrety," uviedol.

Kňaz Jozef Kováčik, programový riaditeľ televízie Lux v diskusii pripomenul potrebu takpovediac odvyknúť si od online kresťanstva, ak sa situácia vracia do normálu. „Svätý Otec to veľmi pekne, trefne nazval, že pomôcť ľuďom vyviesť ich z virtuálneho tunela. Totiž my sme v špeciálnej osobitnej réžii alebo v takom špeciálnom čase, ale my veríme, že pominie a bola by chyba, ak by sme týchto ľudí viedli v návykoch, ktoré patria do špeciálnej doby, ale nie do tej prirodzenej," povedal Kováčik.

Ako vysvetlil Martin Šajgalík, programový riaditeľ Rádia Lumen, postavenie katolíckych médií v čase krízy i mimo nej je vždy závislé od podpory ich priaznivcov. „Bez poslucháčov by tu nebolo rádio v dvoch významoch. Bez poslucháčov pokiaľ by nebol záujem o túto službu a pokiaľ by ho nikto nepočúval a zároveň toto je spätná väzba pre nás, že pokiaľ poslucháči chcú rádio a vedia, že bez nich by tu nebolo, tak ho podporia a tým pádom zabezpečia, že ho budú môcť počúvať aj v budúcnosti," uviedol.

Kompletnú diskusiu Zaostrené o úlohe katolíckych médií v krízovom čase a v súčasných dňoch je možné nájsť v archíve na lumen.sk.

-
Zdroj: Rádio LUMEN / Ivo Novák( TK KBS, rl, ino, ml; pz ) 20200519033   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020