[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 17. 09. 2021   Meniny má Olympia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pandémia koronavírusu odhalila obchod s prenájmom materníc na Ukrajine
P:3, 15. 05. 2020 11:27, ZAH

Ukrajina/Taliansko 15. mája (E-kai) Pandémia odhalila obchod s prenájmom materníc. Sprostredkovateľská ukrajinská agentúra uverejnila video s kolískami, v ktorých 46 detí čaká na vyzdvihnutie pármi, ktoré si ich objednali. Podľa talianskej tlače, ktorá zverejnila celý prípad, sa náhradným matkám na Ukrajine narodilo najmenej 500 detí, s ktorými v súčasnej situácii obmedzení spôsobených pandémiou kliniky nevedia, čo majú robiť.

Služby ukrajinskej kliniky BioTexCom využívajú klienti z celej Európy vrátane Talianska, kde je surogátne materstvo zakázané. Prestúpeniu zákazu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky a vysoká pokuta.

Preto veľmi zvláštne pôsobí výzva, s ktorou sa firma obracia na klientov vo zverejnenom videu, v ktorej Deniz Hermanová, právnička kliniky, vyzýva jej klientov, aby požiadali svoje vlády o osobitné povolenie, ktoré im umožní cestovať do Ukrajiny a vyzdvihnúť „objednaný tovar“, za ktorý zaplatili.

Talianska sieť na boj proti surogátnemu materstvu pripomína, že prenájom maternice je v skutočnosti obchod so ženským telom. Je to nehanebný obchod, v ktorom sa aj dieťa stáva komoditou.

Poznamenáva, že ide o také výnosné podnikanie, že najmä v chudobných krajinách kliniky zaoberajúce sa touto praxou rýchlo pribúdajú. Odhaduje sa, že iba v Indii je ročný príjem zo surogátneho materstva 400 miliónov dolárov.

V USA stojí takéto dieťa od 130- do 160-tisíc dolárov. Organizácia tiež poznamenáva, že táto prax sa začína tolerovať aj v Taliansku, čo vedie k legalizácii surogácie. Veľmi sa o to usiluje homosexuálne prostredie, ktoré v súčasnosti využíva hlavne pomoc amerických kliník.

„Súhlas talianskych štátnych orgánov s vyzdvihnutím detí na Ukrajine by mohol pomôcť zmeniť svet k lepšiemu,“ hovorí homosexuálny pár, ktorý práve z USA priviedol svoju dcéru narodenú z náhradnej matky.

Dobro dieťaťa sa v celom tomto diškurze neobjavuje. Niet v ňom ani zmienky o obchodovaní so ženským telom a zaobchádzaní s deťmi ako s komoditou, na ktorú máte nárok.

-

Predseda FAFCE Vincenzo Bassi pripomenul, že keď dnes "sledujeme tieto obrazy", "nemôžeme mlčať a ešte viac, keď oslavujeme Medzinárodný deň rodiny: tieto deti potrebujú rodinu a nemožno s nimi zaobchádzať ako s tovarom. Naliehavo vyzývame všetky zainteresované orgány, aby podnikli potrebné kroky na to, aby sa mohol uplatniť inštitút medzinárodného adopcie," uviedol v tlačovej správe.

Ukrajinskí katolícki biskupi pripomenuli, že, „pandémia koronavírusov odhaľuje v našom modernom verejnom živote veľa patológií. Jedným z nich je fenomén náhradného materstva, kde sa s ľuďmi zaobchádza ako s komoditou, ktorú je možné objednať, vyrobiť a predať (...). Takáto medzera v ukrajinských právnych predpisoch výrazne ničí úsilie o európsku integráciu a diskredituje našu krajinu pred očami európskej spoločnosti.," uviedli.

V posledných rokoch sa podľa biskupov Ukrajina stala medzinárodným centrom pre výkon náhradnej starostlivosti, a to vďaka svojim konkurenčným cenám a blízkosti k „bohatej Európe“. Jeho prax sa však rozšírila do celého sveta, „vytvára klzký svah smerom k právu na dieťa a nerešpektuje ľudskú dôstojnosť alebo základné etické zásady“ (uznesenie rady FAFCE, Fatima, 13. apríla 2016).

Predstavuje hrozbu pre ľudskú dôstojnosť, ktorá spôsobuje hlboké rozdiely v medzinárodnom spoločenstve a veľkú diskusiu v našich spoločnostiach, uviedli.

FAFCE plne podporuje výzvu všetkých ukrajinských katolíckych biskupov v nádeji, že to pomôže pri prebudení svedomia všetkých Európanov. „Európsky parlament vyhlásil, že prax náhradného zaobchádzania“ sa v prípade človeka zakazuje a považuje sa za naliehavú záležitosť. právne nástroje," uzatvára predseda FAFCE.

" Opakujeme svoju výzvu európskym činiteľom s rozhodovacou právomocou, aby prijali potrebné opatrenia na zákaz praktizovania náhradnej starostlivosti na medzinárodnej úrovni," dodal.

-

Zdroje: E-kai / Katolícke noviny

-

Aktualizované

( TK KBS, fafce, ekai, kn, ml; pz ) 20200515043   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]