[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 08. 2022   Meniny má Milica      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Jána Pavla II. si pripomenie aj Veľvyslanectvo Poľskej republiky v SR
P:3, 15. 05. 2020 09:50, DOM

Bratislava 15. mája (TK KBS) Sté výročie narodenia sv. Jána Pavla II. si pripomenie aj Veľvyslanectvo Poľskej republiky na Slovensku. Na vybraných podujatiach sa zúčastní aj veľvyslanec Krzysztof Strzałka, informovala Magdalena Suwara z Politicko-ekonomického oddelenia Veľvyslanectva Poľskej Republiky v Bratislave. 

 

V nedeľu 17. mája 2020 budú dve liturgické slávnosti. O 10:30 bude v Katedrále sv. Martina v Bratislave sláviť ďakovnú svätú omšu za sv. Jána Pavla II. Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS spolu s poľskými kňazmi pracujúcimi v Bratislave. Súčasťou bude aj spomienka na sv. Jána Pavla II. pred jemu venovanou tabuľou v katedrále vedľa kaplnky sv. Jána Almužníka. O 16:00 bude v ten istý deň svätá omša pre poľskú menšinu žijúcu v Nitre. Svätá omša v Katedrále sv. Emeráma bude spojená s kladením kvetov pod pomníkom pápeža pri katedre. 

 

Veľvyslanectvo Poľskej republiky na Slovensku pripomenie svojho rodáka aj slávnostným kladením kvetov (alebo vencov) pod pomníkmi/tabuľami na počesť sv. Jána Pavla II po celom Slovensku - v Bratislave (Vajnory, Petržalka), v Trnave, Nitre, Banskej Bystrici, Levoči, Poprade, Ružomberku, Prešove, Košiciach. 

 

Slávnosti budú mať komorný charakter so zachovaním všetkých bezpečnostných opatrení a zúčastnia sa ho poľskí diplomati na čele s veľvyslancom Poľskej republiky v Slovenskej republike Krzysztofom Strzałkom, konzulom Poľskej republiky Stanislavom Kargulom a riaditeľom Poľského inštitútu v Bratislave Jacekom Gajewským, honorárni konzuli Poľskej republiky v Liptovskom Mikuláši a Prešove, ako aj predstaviteľmi poľskej menšiny na Slovensku, vysokoškolských centier výučby poľského jazyka.

 

V pondelok 18. mája, v deň výročia, odvysiela Dvojka RTVS špeciálny hodinový program „Odkaz Jána Pavla II Slovensku” (od 17:35), v rámci ktorého bude vysielaný 20-minútový dokument o návštevách pápeža na Slovensku (scenár a réžia – Slavomír Zrebný). Dokument bol vyprodukovaný z iniciatívy Veľvyslanectva Poľskej republiky v Bratislave.

 

Veľvyslanec Krzysztof Strzałka sa zároveň v deň výročia narodenia zúčastní na vysielaní špeciálneho programu, ktorý bude venovaný pápežovi v TV LUX (o 17:30).

 

Z iniciatívy veľvyslanectva tiež vznikla výstava „Ján Pavol II. a Slovensko”. Mapuje vzťahy pápeža so Slovenskom. Autorkou výstavy je prof. Emília Hrabovec, prodekanka Bohosloveckej fakulty UK v Bratislave. Záštitu nad výstavou prijali bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský a krakovský arcibiskup Marek Jędraszewski. "Výstavu vzhľadom na epidémiu koronavírusa budeme teraz prezentovať on-line, avšak následne by výstava mala putovať po celom Slovensku," dodala Magdalena Suwara. 

 

TK KBS informovalo Veľvyslanectvo Poľskej Republiky v Bratislave

( TK KBS, vpr, ml; pz ) 20200515038   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus