TK KBS

Dnes je streda 30. 09. 2020   Meniny má Jarolím       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pozýva zapojiť sa do výzvy k stým narodeninám sv. Jána Pavla II.
P:3, 14. 05. 2020 20:45, DOMBratislava 14. mája (TK KBS) "Dar na 100" - to je názov poľskej výzvy, ktorá vznikla pri príležitosti stého výročia narodenia sv. Jána Pavla II. Na stránke www.darna100.pl sa už niekoľko mesiacov prihlasujú spoločenstvá a farské skupiny, ktoré chcú v deň jubilea zorganizovať podujatie ako dar pre neho. Môže ísť o formačné, duchovné, umelecké, kultúrne podujatie, ktoré bude niesť jeho odkaz. Aktuálne je ich vyše 1 300 na všetkých kontinentoch.

"Takto sa spoja priatelia Karola Wojtylu z celého sveta z vďačnosti za jeho život a dielo. Bude to symbolický duchovný dar pre nášho duchovného otca. Vytvoríme živý a trváci pamätník, lebo žiadna modlitba a obeta sa nestratí. Podujatia budú tiež zapísané do knihy, ktorú položia 18. mája na oltár v sanktuáriu Jána Pavla II. v Krakove. V ten deň sa tam bude slúžiť ďakovná omša na tieto úmysly," píše na svojej stránke eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí, ktoré pozýva zapojiť sa do tejto výzvy. Ako uvádza jej oficiálna stránka, výzva potrvá do konca roku 2020.

Aký zmysel má takýto dar? "Nejde o glorifikovanie jeho osoby, ale o to, aby jeho mohutný odkaz žil ďalej a aby z neho mali úžitok tí, ktorých miloval – ľudia v Cirkvi i tí mimo nej. Všetky námahy a obety pri organizovaní podujatí budú obetami pre kultúru života. Dnešné výzvy vo svete a v Cirkvi si od nás vyžadujú hrdinstvo, akým oplýval tohtoročný oslávenec. Každá tvorivá myšlienka, iniciatíva a akcia jednotlivcov alebo spoločenstiev je vzácna a vítaná," uvádza eRko. Zároveň ponúka tipy pre deti a mladých, čo môžu urobiť.

Odporúča napríklad, aby si do kalendára zapísali 18. máj ako narodeniny sv. Jána Pavla II. "Daj si záväzok, že v máji urobíš niečo, čo pre teba nie je ľahké a námahu s tým spojenú obetuj ako duchovný dar pre Jána Pavla II.," vyzýva. Deťom a mladým odporúča možnosť vypočuť si niekoľko relácii z cyklu Ján Pavol II. – pápež rodiny z archívu Rádia LUMEN, prečítať si novénu k narodeninám Karola Wojtylu a premýšľaj o nej, usporiadajte s priateľmi podujatie s odkazom na Jána Pavla II. a zaregistruj ho na stránke, pomodliť sa deviatnik k nemu, zdieľať nejaký citát o ňom či pozrieť si o ňom film.

-
Zdroj: eRko / Juraj Králik( TK KBS, erko, jkr; ml ) 20200514043   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020