[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 26. 01. 2022   Meniny má Tamara       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Európske katolícke sociálne dni 2022
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Českí pallotíni ponúkajú exercície formou Lectio divina online na YouTube
P:3, 14. 05. 2020 12:45, DOM

Česká republika 14. mája (TK KBS) Českí pallotíni organizujú exercície formou Lectio divina online, uskutočnia sa od 17. do 23. mája 2020. Úvody do modlitby budú vysielať na YouTube kanáli. Tieto exercície budú na tému Stretnutie Vzkrieseného s učeníkmi (Peter a Ján, Mária Magdaléna, Tomáš, Kleofáš, ktorí boli svedkami Kristovho zmrtvýchvstania). V online duchovných cvičeniach ponúkajú taktiež možnosť individuálneho sprevádzania a to telefonicky alebo cez aplikácie WhatsApp, Viber, Skype a pod.

Počas duchovných cvičení sa dodržiava silencium. Je vôbec možné prežívať exercície na internete doma alebo v komunite? Organizátori sa doteraz vždy snažili zabezpečiť exercitantom dobré prostredie, ktoré napomáha kvalitne prežiť duchovné cvičenia. Vždy je to ale na účastníkoch, na ich rozhodnutí „ísť na púšť“. Tak to bude aj v prípade exercícií on-line. Pre niekoho to bude jednoduchšie, napríklad preto, že žijú sami. V rehoľných komunitách sa tiež dá dohodnúť, aby mali účastníci možnosť prežiť hlboké mlčanie.

Pre iných, napríklad v rodine, to bude takmer nemožné. To však neznamená, že tieto osoby sa duchovných cvičení nemôžu zúčastniť – môžu, podľa svojích možností a vynaliezavosti prežiť tento čas s ostatnými exercitantmi. Tieto exercície budú dostupné pre verejnosť, organizátori teda predpokladajú, že takýchto účastníkov bude väčšina.

„Verím, že Božie slovo bude prehovárať k našim srdciam s celou svojou silou. Pán predsa pozná naše rozpoloženie, tak ako poznal úzkosť a strach svojich učeníkov po svojej smrti. On vstal z mŕtvych a chce sa s nami stretnúť. Kým je aj v nás túžba po stretnutí, tak sa ozaj uskutoční,“ povzbudil k účasti na týchto on-line duchovných cvičeniach za celý tím exercícií on-line v ČR pallotín P. Tomasz Kazański.

Odkazy na prihlášku a videopozvánku je možné nájsť na stránke Zasvätený život.

( TK KBS, zz, fc; ml; pz ) 20200514035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]