TK KBS

Dnes je štvrtok 24. 09. 2020   Meniny má Ľuboš, Ľubor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyjadrenie spišskej katolíckej charity k šíreniu nepravdivej informácie
P:3, 13. 05. 2020 14:45, DOMSpišská Nová Ves 13. mája (TK KBS) Spišská katolícka charita reaguje na audiovizuálnu reportáž, ktorá bola prezentovaná vo vysielaní regionálnej televízie. V reportáži mylne uviedla informáciu, že jeden z jej zamestnancov bol nakazený novým koronavírusom. Z uvedenej informácie pre verejnosť následne vyplynulo, že tak mohol nakaziť zamestnancov a prijímateľov sociálnych služieb, čo vo verejnosti spôsobilo zbytočné šírenie nepravdivej informácie.

Dom Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi, tak ako aj iné domovy sociálnych služieb po celom Slovensku podstupujú v týchto dňoch testovanie na nový koronavírus COVID-19. K testovaniu pristúpil aj zamestnanec Domu Charitas sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi, ktorý pôsobí ako šofér.

Testovanie všetkých zamestnancov prebehlo prostredníctvom rýchlotestu. V prípade spomínaného šoféra však vyšiel výsledok nejasný, kvôli čomu jeho test ešte raz zopakovali. Riaditeľka Domu Sv. Jozefa Alexandra Hovancová hneď na to kontaktovala Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Spišskej Novej Vsi. Tí jej odporučili poslať testovaného do domácej karantény, ostatní zamestnanci ostali v karanténe zariadenia, kde zotrvali až do dnešného dňa (13.5.2020), kedy sú známe výsledky ďalších testov.

Zamestnanec SpKCH bol 12. mája otestovaný na COVID-19 v nemocnici v Spišskej Novej Vsi, vzorky boli následne poslané do laboratória v Košiciach. Riaditeľka Alexandra Hovancová nás dnes informovala o výsledkoch týchto testov: „Aktuálna informácia je, že menovaný pán bol na testoch včera s výsledkom negatívny.“

Okrem iného chceme zdôrazniť, že spomínaný šofér vzhľadom na situáciu okolo pandémie nebol v kontakte so žiadnymi klientmi, ani zamestnancami. Jeho hlavnou úlohou je prevoz našich klientov na rôzne vyšetrenia do nemocníc, vzhľadom na náročnú situáciu na celom Slovensku je väčšina vyšetrení pozastavená. Kvôli súčasným okolnostiam bol v domácom prostredí až do dňa testovania na nový koronavírus.

Spišská katolícka charita sa snaží aj uprostred náročnej pandémii ostať blízko každému človeku, ktorý pomoc potrebuje. Naši zamestnanci sa snažia aj v týchto dňoch pracovať maximálne efektívne, hľadáme rôzne nové spôsoby, ako pomôcť najviac ohrozeným na tento nový vírus. Každého núdzneho sa od prvých dní pandémie snažíme maximálne chrániť, používame ochranné prostriedky a dodržiavame prísne hygienické pravidlá. Preto nás veľmi mrzí, keď sa niekto snaží využiť nedostatočné informácie na vyvolanie senzácie. Zvlášť je nám ľúto ľudí, ktorí si túto nepravdivú informáciu vypočuli a vyvolala v nich zbytočný strach a paniku. Spojme preto spoločne sily na to, aby sme túto pandémiu spoločne prekonali a šírme medzi ľuďmi radšej pokoj a nádej, nie nepravdy a senzácie.

-
Zdroj: Spišská katolícka charita( TK KBS, asu, pca; ml ) 20200513035   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020