TK KBS

Dnes je štvrtok 24. 09. 2020   Meniny má Ľuboš, Ľubor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rádiá Mária vo svete spojila modlitba posvätného ruženca v latinčine
P:3, 13. 05. 2020 19:25, DOMBratislava 13. mája (TK KBS) Rádiá Mária vo svete spojila modlitba posvätného ruženca v latinčine. Táto iniciatíva sa konala dnes napoludnie v deň spomienky na fatimské zjavenia. Každý desiatok sa predmodlievali kňazi - riaditelia európskych a afrických rádií.

Slovenské rádio v prvom desiatku reprezentoval duchovný otec Martin Jarábek spoločne so svojím kolegom Rogerom Wawom z Demokratickej republiky Kongo. Na modlitbe participovali aj riaditelia z Ukrajiny, Švajčiarska, Malawi, Španielska, Bosny a Hercegoviny, Belgicka, Nemecka a Kamerunu.

Milióny poslucháčov sa spojili na celom svete, aby rozjímali nad slávnostnými tajomstvami a prosili za odvrátenie nákazy a požehnanie projektov Svetovej rodiny, ktoré odprezentujeme v rámci Mariatonu.

S mesiacom májom sa neodmysliteľne spájajú Loretánske litánie, ktoré v rámci tejto udalosti viedli Stjepan Fridl z Chorvátska a tím pod vedením Andreasa Schätzleho z Rakúska. Záverečný pozdrav a požehnanie udelil všetkých poslucháčom Livio Fanzaga, spoluzakladateľ a riaditeľ tohto rádia v Taliansku. Prinášame ho v plnom znení:

"Drahí poslucháči Svetovej rodiny Rádia Mária,

na záver modlitby posvätného ruženca ďakujeme Panne Márii za veľký dar Rádia Mária. Týmto úžasným nástrojom Božej Matky sa živí naša viera a modlitba v mnohých končinách sveta. Pokračujme naďalej v tomto mariánskom mesiaci máji v každodennej modlitbe posvätného ruženca, aby sa skončila táto ničiaca pandémia, ktorá so sebou prináša smrť, chudobu, neistotu pre budúcnosť ľudstva.

Nebojme sa, pretože Panna Mária je s nami, ona nás ochraňuje a pomáha nám. Kráčajme s Máriou, nasledujme jej Syna Ježiša. Túto modlitbu zakončíme prosbou o Božie požehnanie a aj materské požehnanie Panny Márie. Na príhovor Preblahoslavenej Panny Márie nech vás žehná všemohúci Boh, Otec i Syn i Duch Svätý. Amen. Pochválený buď Ježiš Kristus, naveky amen. Kráľovná Rádia Mária, oroduj za nás."

Popoludní Rádio Mária Slovensko naživo prinesie svätú omšu z kapucínskeho kláštora v Moncalieri z Kostola Najsvätejšieho srdca z diecézy Turín v Taliansku. V tomto duchovnom zjednotení ostávame aj počas nasledujúcich dní, kedy bude vo väčšine rádií vo svete prebiehať reťaz modlitieb, svedectiev a podpory projektov Rádií Mária. 


TK KBS informovala Daniela Pauhofová( TK KBS, dpa; ml ) 20200513033   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020