[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 24. 03. 2023   Meniny má Gabriel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ako učiť náboženstvo v dnešnej pandémii? Odpovede ponúkli v relácii
P:3, 13. 05. 2020 12:25, DOM

Bratislava/Banská Bystrica 13. mája (TK KBS/Rádio LUMEN) Učitelia náboženskej výchovy majú aj v čase obmedzení školského vyučovania niekoľko možností, ako posunúť obsah tohto predmetu žiakom a študentom. Vďaka internetovému portálu katechezy.sk a facebookovej skupine Náboženstvo doma je k dispozícii množstvo materiálov pre deti a mládež rôznych vekových skupín. Materiály sú vhodné nie len na online hodiny náboženstva, ale aj na farskú katechézu. O téme hovorili v utorkovej relácii Občan s Ivom Novákom.

Portál katechezy.sk vznikol ako metodická podpora kňazov a tých, čo učia náboženstvo na Slovensku. Na činnosť portálu úspešne nadviazala skupina na Facebooku s názvom Náboženstvo doma. Hovorí Dariusz Žuk-Olszewski, tajomník Komisie pre katechizáciu a školstvo pri Konferencii biskupov Slovenska: „Táto skupina má byť akýmsi virtuálnym spoločenstvom všetkých, ktorým nie je ani v tomto veľmi zložitom období zavretých škôl a obmedzených možností pre farskú katechézu, ľahostajná náboženská výchova.“


Sestra szatmárka Hermana Matláková učí náboženstvo už dvadsať rokov. Facebookovú skupinu Náboženstvo doma vníma, ako veľmi pozitívnu vec pre učiteľov náboženstva. „Na rôzne testy, zábavné hry, rôzne únikové cesty pre deti takou zábavnou formou prezentácií," uviedla. Mária Kohutiarová, učiteľka náboženstva v Cíferi si pochvaľuje dobrú odozvu aj od rodičov. „Rodičia inak vnímajú, čo to náboženstvo prináša, obnáša. Tam tá katechetizácia aj cez tento portál môže urobiť obrovskú vec," povedala Mária.


Mimoriadna situácia, keď sme s deťmi doma, nám podľa biskupa Mareka Forgáča, predsedu subkomisie pre katechézu vo farnosti, pripomína, že rodina je základ vo výchove a viere v Boha. „Tá najdôležitejšia prvotná a tá najúčinnejšia katechéza sa deje doma v rodinách. Samozrejme, za pomoci iných inštitúcii a za pomoci iných prostriedkov, ale to, čo je doma, to je vždy to prvotné a to najdôležitejšie," povedal v Rádiu LUMEN. 


Metodický portál pre katechézu vo farnosti a skupina Náboženstvo doma na Facebooku denne prinášajú množstvo inšpirácií pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o farskú i domácu katechézu, či vyučovanie náboženstva.

-

Zdroj: Rádio LUMEN / Ivo Novák

( TK KBS, rl, ino; ml ) 20200513024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]