[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 06. 08. 2021   Meniny má Jozefína       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pretvorilo svoju kampaň "Vypni telku, zapni seba!" na MINIdigi
P:3, 13. 05. 2020 07:35, DOM

Bratislava 13. mája (TK KBS) eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pozýva k žitiu digitálnej miernosti. „Vzhľadom na rozmach digitálnych technológií, ktoré sa stali bežnou súčasťou života nás i detí, sme sa rozhodli aktualizovať doterajšiu kampaň Vypni telku, zapni seba! a pretvorili sme ju na MINIdigi. Chceme poukázať na dôležitosť digitálnej miernosti ako cnosti zajtrajška“, približuje zámer kampane koordinátorka kampane Dominika Bujdáková.

„Naše deti sú prvou generáciou vyrastajúcou v obklopení displejov. Je to nová situácia, ktorú dennodenne rieši každý rodič. Príliš veľa času na displejoch neumožňuje človeku naplno rozvinúť svoj tvorivý potenciál a v neposlednom rade prílišné používanie digitálnych technológií vedie k poruchám pozornosti. Preto cieľom kampane MINIdigi je, aby deti a mladí nachádzali správnu mieru vo využívaní médií v digitálnej dobe“, objasňuje cieľ kampane predseda eRka Juraj Králik.

eRko ponúka niekoľko možností ako sa zapojiť do kampane aj tento rok. Na sedem dní kampane, ktorá bude prebiehať v termíne 25. – 31. 5. 2020, pripravilo eRko jednoduchý, hodnotný program pre rodiny. Cieľom rodinných aktivít je vytvoriť priestor v rodinách na spoločné trávenie času, bez používania technológií. Zároveň animátori a realizátori kampane budú deti a mladých vyzývať, aby obmedzili, zmiernili využívanie tých digitálnych technológií, ktoré ich zbytočne oberajú o vzácny čas. Ponúknu im konkrétne tipy a výzvy ako ušetrený čas využiť na vlastný rozvoj a budovanie vzťahov. 

Témou digitálnej miernosti žije eRko už teraz a na jej priblíženie ponúkajú organizátori viaceré možnosti. Počas prvého májového víkendu mali animátori možnosť zažiť MINidigi v rámci “Víkendovej MINidigi výzvy”. Traja zo zapojených boli obdarovaní hodnotnými knihami ambasádorov kampane, ktorými sú Slávka Kubíková a Daniel Hevier. eRko pripravilo na túto tému viaceré blogy a podcasty. Viac o kampani MINIdigi a možnosť zaregistrovať sa do kampane nájdete na webovej stránke www.erko.sk/minidigi. Na stránke je aj možnosť urobiť si svoj digitálny audit. 

Aktivity MINIdigi DOMA, ktoré eRko uverejňuje každý deň od 19. marca ako alternatívu pre rodičov, ktorí museli zostať doma s deťmi kvôli šíreniu koronavírusu, sú súčasťou rodinného programu kampane MINIdigi. Počas týždňa budú tiež každý deň uverejňované rôznorodé námety. 

MINIdigi nadväzuje na celoslovenskú kampaň Vypni telku, zapni seba!, ktorú eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí organizuje od roku 2001.

TK KBS informoval Boris Kollár

( TK KBS, bko; ml ) 20200513014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]