[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 02. 12. 2020   Meniny má Bibiana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  COVID-19
Núdzový stav

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pretvorilo svoju kampaň "Vypni telku, zapni seba!" na MINIdigi
P:3, 13. 05. 2020 07:35, DOMBratislava 13. mája (TK KBS) eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pozýva k žitiu digitálnej miernosti. „Vzhľadom na rozmach digitálnych technológií, ktoré sa stali bežnou súčasťou života nás i detí, sme sa rozhodli aktualizovať doterajšiu kampaň Vypni telku, zapni seba! a pretvorili sme ju na MINIdigi. Chceme poukázať na dôležitosť digitálnej miernosti ako cnosti zajtrajška“, približuje zámer kampane koordinátorka kampane Dominika Bujdáková.

„Naše deti sú prvou generáciou vyrastajúcou v obklopení displejov. Je to nová situácia, ktorú dennodenne rieši každý rodič. Príliš veľa času na displejoch neumožňuje človeku naplno rozvinúť svoj tvorivý potenciál a v neposlednom rade prílišné používanie digitálnych technológií vedie k poruchám pozornosti. Preto cieľom kampane MINIdigi je, aby deti a mladí nachádzali správnu mieru vo využívaní médií v digitálnej dobe“, objasňuje cieľ kampane predseda eRka Juraj Králik.

eRko ponúka niekoľko možností ako sa zapojiť do kampane aj tento rok. Na sedem dní kampane, ktorá bude prebiehať v termíne 25. – 31. 5. 2020, pripravilo eRko jednoduchý, hodnotný program pre rodiny. Cieľom rodinných aktivít je vytvoriť priestor v rodinách na spoločné trávenie času, bez používania technológií. Zároveň animátori a realizátori kampane budú deti a mladých vyzývať, aby obmedzili, zmiernili využívanie tých digitálnych technológií, ktoré ich zbytočne oberajú o vzácny čas. Ponúknu im konkrétne tipy a výzvy ako ušetrený čas využiť na vlastný rozvoj a budovanie vzťahov. 

Témou digitálnej miernosti žije eRko už teraz a na jej priblíženie ponúkajú organizátori viaceré možnosti. Počas prvého májového víkendu mali animátori možnosť zažiť MINidigi v rámci “Víkendovej MINidigi výzvy”. Traja zo zapojených boli obdarovaní hodnotnými knihami ambasádorov kampane, ktorými sú Slávka Kubíková a Daniel Hevier. eRko pripravilo na túto tému viaceré blogy a podcasty. Viac o kampani MINIdigi a možnosť zaregistrovať sa do kampane nájdete na webovej stránke www.erko.sk/minidigi. Na stránke je aj možnosť urobiť si svoj digitálny audit. 

Aktivity MINIdigi DOMA, ktoré eRko uverejňuje každý deň od 19. marca ako alternatívu pre rodičov, ktorí museli zostať doma s deťmi kvôli šíreniu koronavírusu, sú súčasťou rodinného programu kampane MINIdigi. Počas týždňa budú tiež každý deň uverejňované rôznorodé námety. 

MINIdigi nadväzuje na celoslovenskú kampaň Vypni telku, zapni seba!, ktorú eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí organizuje od roku 2001.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bko; ml ) 20200513014   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]