TK KBS

Dnes je pondelok 25. 05. 2020   Meniny má Urban       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Online Godzone konferencia Nanovo privítala približne 2000 účastníkov
P:3, 12. 05. 2020 14:30, DOMBratislava 12. mája (TK KBS) Uplynulý víkend sa konal už deviaty ročník Godzone konferencie, ktorý naplno využil potenciál „online priestoru“. Projekt Godzone tak zrealizoval historicky prvú Online konferenciu s rekordnou účasťou 2000 účastníkov. Pre záujemcov, ktorí ju nestihli naživo, je tu stále možnosť získať vstup na konferencia.godzone.sk a pozrieť si konferenciu z archívu do nedele 17. mája.

„Prežívame veľkú bázeň a vďačnosť za čas konferencie, ktorý sme spoločne ako generácia KIOBK prežili, hoci sme sa nemohli osobne stretnúť. Je úžasné, ako Pán Boh koná a dokáže všetko využiť na dobré, dokonca aj súčasnú situáciu. Godzone konferencia tento rok dosiahla najväčší počet účastníkov v jej histórii a online realizácia umožnila, aby sa dostala aj k ľuďom, ktorí by za bežných okolností na konferenciu nemohli prísť. S rečníkmi, kapelami a hosťami sme mohli cez online priestor priniesť nádej evanjelia, povzbudenie, zjednotenie v modlitbách a veríme, že Boh prostredníctvom tohto víkendu dal mnohým ľuďom možnosť nového začiatku a silu vstúpiť do vecí NANOVO,“ opisuje priebeh konferencie riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák. Ako to na konferencii vyzeralo si môžete pozrieť vo videu – Godzone konferencia highlights.

Godzone konferencia Nanovo

Témou NANOVO previedli účastníkov štyria hlavní rečníci - duchovní otcovia Ján Buc, Jozef Mihok a Zuzana Petrová a Július Slovák zo spoločenstva SP. Hlavná téma pozostávala z blokov, ktoré zneli: Nanovo začať, prekonať pád a znechutenie, Nanovo odpustiť sebe a iným, Nanovo dôverovať, Nanovo objavovať Boha a byť ochotný ísť ďalej. „Je čas nanovo sa priblížiť k Bohu a vrátiť sa do svojho vnútra, do svojho srdca, kde nás čaká Pán,“ hovoril v úvodnej téme redemptorista Jozef Mihok a neskôr pokračoval, „ak ostávame pri Kristovi, stane sa to, že už nežijem ja, ale vo mne žije Kristus.“ Celý priebeh konferencie modlitebne viedli kapely ESPÉ, LCH LIVE, PIARMUSIC a dokonca aj anglický worship líder Martin Smith. Každá kapela svojou jedinečnou chválou a hĺbkou uctievania vovádzala do Božej blízkosti a lásky.

Počas programu konferencie nechýbala ani interakcia s účastníkmi prostredníctvom 4 výziev, ktoré odzneli na konci jednotlivých prednášok. Ľudia boli pozvaní natočiť, ako vykročia, usmejú sa, napíšu slovo odpúšťam a natočia nejaký svoj talent. Toto všetko projekt Godzone spracuje a účastníci čoskoro uvidia výsledok. Vďaka darcom a kampani „PBS – Pomôž blížnemu svojmu“ sa konferencie mohli zúčastniť aj desiatky ľudí, ktorí by si to finančne nemohli dovoliť.

Godzone konferencia Nanovo

Neoddeliteľnou súčasťou konferencie je svätá omša, ktorú tento rok celebroval otec Ján Buc. Je to vždy výnimočný čas zjednotenia pre generáciu, ktorej ide o Božie kráľovstvo. Už tradičným programom sobotného poobedia bola „mix session“ – hudobno-zábavný program, v ktorom sa objavili hostia: Ivana Kučerová, profesionálna tanečníčka a choreografka a Jaroslav Dodok, marketér a školiteľ v oblasti neformálneho vzdelávania. Pomedzi jednotlivé kolá zábavného programu svojou hudbou prispeli aj vynikajúci slovenskí interpreti – Simona Martausová, Martin Husovský a Janais, ktorí nahrali špeciálne pre konferenciu svoje piesne.

TK KBS informovala Natália Lačná( TK KBS, nla; ml ) 20200512028   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020