TK KBS

Dnes je štvrtok 24. 09. 2020   Meniny má Ľuboš, Ľubor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Poslucháči Rádia LUMEN po prvý raz navštívili Krakov virtuálne a srdcom
P:3, 11. 05. 2020 10:15, DOMBratislava 10. mája (TK KBS) – Poslucháči Rádia LUMEN po prvý raz navštívili Krakov virtuálne a srdcom. Šesnásty ročník púte Rádia LUMEN do Krakova bol pôvodne plánovaný na sobotu 9. mája. Púť sa predsa len uskutočnila, aj keď nikto z pútnikov neopustil Slovensko. Aktuálna situácia spojená so šírením koronavírusu a obmedzenia, ktoré zaviedli jednotlivé krajiny, plány Rádia LUMEN zmenili. A tak sa pracovníci rádia s poslucháčmi v deň púte spojili duchovne a srdcom. „V Rádiu LUMEN sme si povedali, že putovať predsa len budeme, pretože ľudia sa na našu každoročnú púť tešili aj tento rok. Za tie roky púť rádia priniesla do rodín mnohých našich poslucháčov veľké milosti. Bolo by škoda zostať doma a neumožniť im putovať aspoň cez éter. Pripravili sme preto pre nich špeciálny program s názvom Srdcom v Krakove," povedal Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN n.o. 

„Dnes, milí bratia sestry, sme všetci v Lagiewnikách prostredníctvom Rádia Lumen. Nie sme tam fyzicky, ale my sme nielen na tomto mieste, sme priamo v prameni Božieho milosrdenstva, z ktorého čerpáme, v ktorom sa obnovujeme, a za ktorý neustále ďakujeme,“ uviedol priamo v sobotnom vysielaní Rádia LUMEN Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup a veľký ctiteľ Božieho milosrdenstva. 

Súčasťou sobotného programu bolo ranné kontaktné vysielanie, sv. omša s adoráciou, záznamy príhovor biskupov z minulých ročníkov púte a napríklad aj výber z koncertných popoludní v priestore tamojšieho sanktuária. Špeciálny program vysielaný z Banskej Bystrice, ktorý navodzoval krakovskú, pútnickú atmosféru, sa ukončil presne ako na púti modlitbou v hodine milosrdenstva. 

O tom, ako to aktuálne vyzeralo v Krakove, hovorila v živom vysielaní sestra Clareta z Kongregácie sestier Matky Božieho milosrdenstva: „To miesto sa ponorilo do ticha. Myslím si, že takto to vyzeralo aj v časoch sestry Faustíny. Sestričky tam žijú ako v klauzúrnom kláštore, a teda je viac času na modlitbu, je viac mlčania, ale treba dodať, že pribudla im aj práca, lebo viac ľudí sleduje internetovú stránku, a mnohí sa modlia so sestrami cez priamy prenos, zvlášť o 15:00 hodinku milosrdenstva.“

Duchovnú púť vykonal vysielací tím pri relikviách svätého Jána Pavla II. a svätej sestry Faustíny Kowalskej, apoštolov Božieho milosrdenstva.

Mimoriadny sobotný program zaujal mnohých poslucháčov a do vysielania poslali niekoľko povzbudivých reakcii:

"Srdečná vďaka Vám, všetkým, za vynikajúci nápad cez vlny Rádia Lumen byť dnes Srdcom v Krakove! 
Srdečná vďaka TOMU, KTORÝ JE a vám, ktorí ste (v Lumene)." 
(poslucháč Marián)
 
"Milí pracovníci Rádia Lumen. Počúvam Vás už od skorého rána. V Krakove konkrétne na púti som bola 7x a už 7 rokov sa nemôžem zúčastniť tejto radosti. Opatrujem ťažko chorého manžela. Obetujem sa, veď máme za čo. Sv. Ján Pavol II. bol a je môj svätec. Každý deň pri modlitbe korunky mu zakývam. Je to jeden z tých drahokamov, o ktorých vysielate. Zo srdca ďakujem a som s Vami."
(poslucháčka Mária)

"Srdečne ďakujem za dnešný krásny duchovný program. Mala som obavy, ako prežijem dnešný deň. Pretože sa každoročne zúčastňujem na púti a úžasné duchovné naplnenie ma sprevádza potom celý rok. Pekne ste mi to nahradili dnešným vysielaním. Cítim pokoj a Božie milosrdenstvo aj na diaľku. Som vaša každodená poslucháčka."
(poslucháčka Mária)

TK KBS informoval Ivo Novák( TK KBS, in; rp ) 20200511024   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020