[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 09. 2021   Meniny má Michal, Michaela       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo Vatikáne vyšla kniha Svätý Ján Pavol II. - 100 rokov. Slová a obrazy
P:3, 11. 05. 2020 09:55, ZAH

Vatikán 11. mája (RV CZ) Na 18. mája pripadá 100. výročie narodenia Karola Wojtylu. Pri tejto príležitosti Vatikánske knižné vydavateľstvo (LEV) pripravilo zväzok s názvom "Svätý Ján Pavol II. - 100 rokov. Slová a obrazy. Novinka prináša čitateľom pásmo preslávených výrokov a obrazov od zvolenia poľského pápeža na Petrov stolec 15. októbra 1978 až po jeho návrat do Otcovho domu 2. apríla 2005. Kniha vychádza aj v angličtine v spolupráci s americkým vydavateľstvom Paulist Press a v poľštine vo Vydavateľstve sv. Stanislava (pod patronátom Poľského veľvyslanectva pri Svätej stolici a Poľského inštitútu v Ríme). Výber textov z homílií, príhovorov a učenia Jána Pavla II. sa zhostil Giuseppe Merola a obrazový sprievod z vatikánskych materiálov pripojila Miroslava Lesner.

Predhovor knihy podpísaný pápežom Františkom, sa obracia predovšetkým na mladých ľudí. Pripomína osobnosť a učenie sv. Jána Pavla II., veľkého svedka viery, muža modlitby a pevného sprievodcu Cirkvi v časoch veľkých premien. Rekapituluje najvýznamnejšie momenty jeho dlhého pontifikátu, pripomína jeho hlboký vzťah k Matke Božej a vyzdvihuje okamihy, v ktorých je zaznemaný odkaz tohto pápeža. Pozornosti čitateľov - ako píše - chce predovšetkým predložiť viaceré utrpenia, ktoré boli v živote Jána Pavla II. prítomné, začínajúc od osobných - ako včasná strata matky, smrť milovaného brata a otca. Keď vstupoval do tajného krakovského seminára, nemal už nikoho zo svojich najbližších príbuzných, žil v úplnej oddanosti Bohu a Cirkvi v dobe, keď veľa jeho priateľov umieralo vo vojne, pripomína pápež František. Utrpenie, ktoré prežíval od mladosti upevnilo vieru budúceho pápeža Wojtylu a sprevádzalo ho tiež počas jeho pontifikátu. "Sv. Ján Pavol II. trpel ako pápež, prežil strašný atentát v roku 1981, obetoval svoj život, prelial svoju krv pre Cirkev a osvedčil sa aj v ťažkej skúške ochorenia, nesenej každodenne s Bohom, ktorý sa stal Človekom a bol ukrižovaný pre našu spásu - že môžeme zachovať radosť, môžeme ostať sami sebou."

( TK KBS, rv cz, job, ml; pz ) 20200511023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]