Bratislava 11. mája (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (20. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 11. mája 2020:
- 18:30 Svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave
- 21:30 ONLINE spojenie cez Facebook s Lurdskou jaskyňou v Bratislave – ruženec, korunka Božieho milosrdenstva, zasvätenie Panne Márii, požehnanie
Utorok 12. mája 2020:
- 12:00 Svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave
Streda 13. mája 2020:
- 18:30 Svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave
- 20:00 – 22:00 Poskytnutie rozhovoru na Linke duchovnej podpory: 02/ 57 20 06 40
Štvrtok 14. mája 2020
- 12:00 Svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave
Piatok 15. mája 2020
- 7:00 Svätá omša v kaplnke TV Lux v Bratislave
- 21:30 ONLINE spojenie cez Facebook s Lurdskou jaskyňou v Bratislave – ruženec, korunka Božieho milosrdenstva, zasvätenie Panne Márii, požehnanie
Sobota 16. mája 2020
- 20:00 – 22:00 Poskytnutie rozhovoru na Linke duchovnej podpory: 02/ 57 20 06 40
Nedeľa 17. mája 2020
- 18:00 Svätá omša vysielaná v Rádiu Lumen z Kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave
Zdroj: sr. Celina CFSF, Alena Valiašková (sekretariat pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
11. máj 2020
17.30 hod, svätá omša v priamom prenose z rozhlasového štúdia Rádia Regina, Košice
16. máj 2020
10.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Prešov - Sekčov
17. máj 2020
9.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Vyšná Voľa
11.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Bardejov - mesto
* MONS. MAREK FORGÁČ
11. máj 2020
18.00 hod, svätá omša, Kostol sv. Rodiny, Košice – Furča
16. máj 2020
9.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Belá nad Cirochou
11.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Snina - mesto
17. máj 2020
9.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Slovenská Kajňa
11.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Ondavské Matiašovce
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
Do 31. mája 2020:
- 19:30 Modlitba mariánskej pobožnosti na balkóne biskupskej rezidencie - oproti mariánskemu stĺpu, v duchovnom zjednotení s celou diecézou a všetkými, ktorí sa chcú k tejto modlitbe pridať. Text pobožnosti na stiahnutie bude zverejnený na stránke www.burv.sk
Streda 13. mája 2020:
- 16:30 Fatimská pobožnosť
- 18:00 Svätá omša zo spomienky Fatimskej Panny Márie v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (v priamom prenose rádia Lumen)
Sobota 16. mája 2020 – sv. Jána Nepomuckého, patróna diecézy
- 12:00 Svätá omša zo sviatku patróna diecézy s poďakovaním za 5 rokov v službe rožňavského biskupa (svätá omša bez účasti verejnosti) v biskupskej Kaplnke Povýšenia Svätého kríža
Nedeľa 17. mája 2020:
- 10:00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (na YouTube a Facebooku)
Zdroj: Rožňavská diecéza
-------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 11. mája 2020:
- 11:00 Sabinov – Chrám Najsvätejšieho Srdca Spasiteľa – zádušná svätá liturgia a pohrebné obrady pani Anny Bačinskej
Utorok 12. mája 2020:
- 9:00 Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta PU – pracovná porada s vedením fakulty
Streda 13. mája 2020:
- 15:00 Prešov-Sekčov – Kaplnka Božieho milosrdenstva – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti 20. výročia od začiatku slúženia v kaplnke
Piatok 15. mája 2020:
- 17:20 Košice – Kaplnka v Rádiu Regina – priamy rozhlasový prenos svätej liturgie
Nedeľa 17. mája 2020:
- Svätá liturgia
Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.