TK KBS

Dnes je nedeľa 27. 09. 2020   Meniny má Cyprián       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Časopis Rebrík tento mesiac oslavuje 30 rokov, nové čislo je na webe
P:3, 09. 05. 2020 17:22, DOMBratislava 9. mája (TK KBS) Čaopis Rebrík oslavuje v máji už 30 rokov. Presne takýto čas prichádza k detským čitateľom zvyčajne iba v tlačenej forme, no v súčasnosti ho ktokoľvek nájde aj voľne na stiahnutie na stránke www.rebrik.sk. Pri tejto príležitosti prinášame jeho anotáciu.

- - - -

Ako sa číslo detského časopisu tvorí? Sú pri tom aj deti? Čítajte na prvých májových stránkach s hlavnou témou Oslavujeme. Súčasťou témy je aj vystrihovačka v strede časopisu pod názvom Odfoť sa. Vystrihnite si rekvizity pre oslavy a nechajte sa s nimi na pamiatku odfotiť na niektorej budúcej oslave.

Rubrika Vítaní sme v chráme sa venuje najmä obradu prijímania vo svätej omši. Spomína jednotlivé úkony tejto časti liturgie a nájdete v nej aj úlohy na vyriešenie či doplnenie. Dvojstránka vychádza s podporou Konferencie biskupov Slovenska.

V máji, mesiaci Panny Márie, ponúka rubrika Veselí duchom doplňovačku známej mariánskej modlitby - hádankou s margarétami sa dopracujete k názvu istých známych litánií. Na stránke venovanej 25-ročnej histórii Dobrej noviny si zase prečítate o Kibehu - mestečku v Rwande, kde sa r. 1981 pri zjaveniach predstavila Panna Mária trom dievčatám ako Matka Slova. Prežívame mariánsky mesiac máj, oslavujeme sviatky Panny Márie a lásku a vďačnosť prejavujeme aj svojim mamám. Kubko a Danko sa s nami vo fotoreportáži podelia so svojou skúsenosťou s obdarovaním mamičky ku Dňu matiek.

Vymysleli Týždeň pre mamičku – pripravili skvelý darčekový kôš, z ktorého si mohla vybrať každý deň lístok so „želaním“, ktoré jej v ten deň radi splnili. Inšpirujte sa ich skúsenosťou – prekvapte a obdarujte svoje mamy aj vy. Námety nájdete na stránkach rubriky, ale môžete si vymyslieť i vlastné.

Zvedavka Zvedavá sa porozprávala s pánom Trakom Nohavicovým o histórii trakov, o materiáloch, z ktorých sa vyrábajú, a o tom, kto traky používa dnes. Príbeh Relaxačný pobyt z knihy Websterovci 2, ktorú napísala spisovateľka Katarína Kerekesová a ilustroval Boris Šíma, nájdete v rubrike podporenej Fondom na podporu umenia Písmenková polievka. Deti vedie k záujmu o knihy a podporuje čítanie s porozumením. Rika v Hádankove a Stonožka Jožka prinášajú množstvo úloh a podnetov.

Na rodinnú výpravu do Zamaguria zamierili súrodenci Klára a Martinom spolu s rodičmi. Očaril ich Červený kláštor s kostolom sv. Antona, bylinkovou lekárňou mnícha Cypriána, plavba na plti. Pozrite si fotografie z ich cesty i kreslený príbeh mnícha Cypriána.

Koncom mája sa so svojou rodinou či kamarátmi zapojte do kampane eRka MINI DIGI. Ide o čas, kedy síce budete používať digitálne technológie, ale bude to menej ako zvyčajne a vy prežijete oveľa viac času so svojimi najbližšími pri zmysluplných aktivitách. O kampani MINI DIGI čítajte viac stránke www.erko.sk.

Predposledná časť originálneho slovenského kresleného príbehu Juraja Gonšora Verní vo viere rozpráva o udalostiach z 8. septembra 1619, kedy kňazi Štefan, Marek a Melichar hrdinsky zomreli. Ľud ich chce pochovať, ale zločinci sú proti, ďalší smútia... Vychádza pri príležitosti 400. výročia hrdinskej smrti Košických mučeníkov.

TK KBS informovala Margaréta Binderová( TK KBS, mbi; ml ) 20200509004   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020