[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 27. 06. 2022   Meniny má Ladislav, Ladislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Časopis Rebrík tento mesiac oslavuje 30 rokov, nové čislo je na webe
P:3, 09. 05. 2020 17:22, DOM

Bratislava 9. mája (TK KBS) Čaopis Rebrík oslavuje v máji už 30 rokov. Presne takýto čas prichádza k detským čitateľom zvyčajne iba v tlačenej forme, no v súčasnosti ho ktokoľvek nájde aj voľne na stiahnutie na stránke www.rebrik.sk. Pri tejto príležitosti prinášame jeho anotáciu.

- - - -

Ako sa číslo detského časopisu tvorí? Sú pri tom aj deti? Čítajte na prvých májových stránkach s hlavnou témou Oslavujeme. Súčasťou témy je aj vystrihovačka v strede časopisu pod názvom Odfoť sa. Vystrihnite si rekvizity pre oslavy a nechajte sa s nimi na pamiatku odfotiť na niektorej budúcej oslave.

Rubrika Vítaní sme v chráme sa venuje najmä obradu prijímania vo svätej omši. Spomína jednotlivé úkony tejto časti liturgie a nájdete v nej aj úlohy na vyriešenie či doplnenie. Dvojstránka vychádza s podporou Konferencie biskupov Slovenska.

V máji, mesiaci Panny Márie, ponúka rubrika Veselí duchom doplňovačku známej mariánskej modlitby - hádankou s margarétami sa dopracujete k názvu istých známych litánií. Na stránke venovanej 25-ročnej histórii Dobrej noviny si zase prečítate o Kibehu - mestečku v Rwande, kde sa r. 1981 pri zjaveniach predstavila Panna Mária trom dievčatám ako Matka Slova. Prežívame mariánsky mesiac máj, oslavujeme sviatky Panny Márie a lásku a vďačnosť prejavujeme aj svojim mamám. Kubko a Danko sa s nami vo fotoreportáži podelia so svojou skúsenosťou s obdarovaním mamičky ku Dňu matiek.

Vymysleli Týždeň pre mamičku – pripravili skvelý darčekový kôš, z ktorého si mohla vybrať každý deň lístok so „želaním“, ktoré jej v ten deň radi splnili. Inšpirujte sa ich skúsenosťou – prekvapte a obdarujte svoje mamy aj vy. Námety nájdete na stránkach rubriky, ale môžete si vymyslieť i vlastné.

Zvedavka Zvedavá sa porozprávala s pánom Trakom Nohavicovým o histórii trakov, o materiáloch, z ktorých sa vyrábajú, a o tom, kto traky používa dnes. Príbeh Relaxačný pobyt z knihy Websterovci 2, ktorú napísala spisovateľka Katarína Kerekesová a ilustroval Boris Šíma, nájdete v rubrike podporenej Fondom na podporu umenia Písmenková polievka. Deti vedie k záujmu o knihy a podporuje čítanie s porozumením. Rika v Hádankove a Stonožka Jožka prinášajú množstvo úloh a podnetov.

Na rodinnú výpravu do Zamaguria zamierili súrodenci Klára a Martinom spolu s rodičmi. Očaril ich Červený kláštor s kostolom sv. Antona, bylinkovou lekárňou mnícha Cypriána, plavba na plti. Pozrite si fotografie z ich cesty i kreslený príbeh mnícha Cypriána.

Koncom mája sa so svojou rodinou či kamarátmi zapojte do kampane eRka MINI DIGI. Ide o čas, kedy síce budete používať digitálne technológie, ale bude to menej ako zvyčajne a vy prežijete oveľa viac času so svojimi najbližšími pri zmysluplných aktivitách. O kampani MINI DIGI čítajte viac stránke www.erko.sk.

Predposledná časť originálneho slovenského kresleného príbehu Juraja Gonšora Verní vo viere rozpráva o udalostiach z 8. septembra 1619, kedy kňazi Štefan, Marek a Melichar hrdinsky zomreli. Ľud ich chce pochovať, ale zločinci sú proti, ďalší smútia... Vychádza pri príležitosti 400. výročia hrdinskej smrti Košických mučeníkov.

TK KBS informovala Margaréta Binderová

( TK KBS, mbi; ml ) 20200509004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním