[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 03. 2023   Meniny má Soňa      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vladyka Rusnák mal pri prvej verejnej liturgii dojemné pálenie v očiach
P:3, 07. 05. 2020 10:30, DOM

Bratislava 7. mája (TK KBS) V stredu 6. mája, teda v deň, keď boli obnovené verejné bohoslužby, hoci s obmedzeniami, vladyka Peter Rusnák slávil o 17:00 archijerejskú liturgiu v Katedrálnom chráme Povýšenia svätého Kríža v Bratislave. Pri litugii boli dodržané opatrenia predpísané hlavným hygienikom.

„Prvá vec, čo sa mi stala, keď som otvoril kráľovské sväté dvere a videl som ľudí v laviciach, tak úplne automaticky sa mi roztiahli ústa do úsmevu a mal som také dojemné, akési pálenie v očiach. Celý ten čas, čo sme boli sami, mysleli sme na seba, uisťovali sme sa o svojich modlitbách, a predsa, osobná prítomnosť sa nijakým spôsobom nedá nahradiť,” povedal pre Tlačovú kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska.

Bratislavský eparcha Peter Rusnák dúfa, že osobná prítomnosť Ježiša Krista v našich srdciach, dušiach, v našom spoločenstve, bude vždy viac a viac hmatateľná alebo viditeľná. Zároveň verí, že túto skúsenosť, ktorou si ponecháme ako takú výstrahu. “Nenechajme si zo srdca vziať to, čo je nám najvzácnejšie: to je večný život, to je láska Kristova, odpustenie a milosrdenstvo, a aby sme aj my mohli toto odovzdávať,” zdôraznil.

V stredu Východná cirkev slávila tzv. Polovicu tohto Paschálneho sviatku. “A viete ako niekedy ľudia povedia – Ešte som stihol koniec! alebo Ešte som prišiel na druhý polčas! Tak ako to my spievame aj v slove Jána Zlatoústeho ráno na utierni Paschy, tak tam sv. Ján Zlatoústy povzbudzuje každého jedného: Neboj sa! Ak si prišiel o šiestej, o deviatej o jedenástej, alebo až večer o piatej alebo až na druhý polčas, Boh má pre teba odmenu, Boh na teba čaká, Boh ti chce dať svoj dar večného života,” dodal vladyka Rusnák, ktorý verí, že účasť ľudí bude stále väčšia a väčšia.

-

K správe bolo vydané AUDIO

( TK KBS, pru; rp ) 20200507021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]