[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 11. 08. 2022   Meniny má Zuzana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo Svätej zemi pracujú na reorganizácii pútnického a turistického ruchu
P:3, 07. 05. 2020 09:25, ZAH

Izrael 7. mája (TK KBS) Vo Svätej zemi prebiehajú práce na reorganizácii pútnického a turistického ruchu. „Namiesto nespočetných davov budú sem prichádzať malé skupiny. Musíme tiež prehodnotiť dobré využitie priestoru v bazilikách a svätyniach,“ uviedol páter Sergio Galdi D Aragon z františkánskej Kustódie Svätej zeme pre Vatikánsky rozhlas.

Pandémia zastavila púte, keď sa po rokoch stagnácie spôsobenej napätím v tejto oblasti sveta začali oživovať. Minulý rok prišlo do Svätej zeme viac ako 4 milióny ľudí zaujímajúcich sa o náboženský cestovný ruch, z ktorých bolo 630-tisíc katolíkov.

Medzi pútnikmi z Európy tvorili najpočetnejšie skupiny Taliani a Poliaci. Teraz pandémia zastavila všetko.

„Potrebujeme vypracovať nový pútnický model, ktorý napriek sanitárnym obmedzeniam umožní každému veriacemu prísť na sväté miesta. Čakáme na vládne usmernenia, ktorým sa budeme musieť prispôsobiť,“ zdôrazňuje taliansky františkán. Páter Galdi D Aragon nám pripomína, že Jeruzalem, ktorý je srdcom kresťanstva, je tiež svätým mestom pre predstaviteľov iných monoteistických náboženstiev, čo zvyšuje príliv turistov a vytvára davy ľudí.

„Pokiaľ ide o svätyne Svätej zeme, využívame čas ich uzavretia, aby sme zaviedli zmeny, ktoré v budúcnosti umožnia pútnikom prežívať v nich pobyt duchovnejšie aj kultúrnejšie,“ hovorí páter Galdi D Aragon.

„Určite popandemická budúcnosť sú malé skupiny. Našťastie sú naše svätyne a baziliky také veľké (napr. Nazaret, Getsemany, vrch Tábor), že môžeme pripravovať liturgie pre skupiny 50 - 70 osôb pri zachovaní hygienických štandardov. Je zrejmé, že budeme musieť rozvíjať nielen nový štýl pútí, ale aj cestovanie, aspoň kým nebude objavená vakcína.“

-

Zdroje: E-kai / Katolicke noviny

( TK KBS, ekai, kn; ml ) 20200507017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus