[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

P. Faustyn Wesołowski vníma uplynulé mesiace ako duchovné cvičenia
P:3, 05. 05. 2020 13:15, DOM

Bratislava 5. mája (TK KBS) – Posledné dva mesiace boli pre katolíckeho kňaza a člena z Kongregácie bratov Tešiteľov z Gethseman Faustyna Rafała Wesołowského pekné duchovné cvičenia. Ako povedal tento kňaz pôsobiaci v pútnickom mieste Marianke pri Bratislave, za normálnych okolností by si veľa vecí neuvedomil. „Bolo pre mňa veľmi povzbudivé, ako ľudia písali, že im chýba Eucharistia, ako individuálne prichádzali, aby mohli dostať aspoň sväté prijímanie. Zažil som veľa krásnych, hlbokých, ale aj generálnych spovedí,“ povedal s tým, že slová, smsky, správy, ktoré mu prišli na Nedeľu Dobrého Pastiera, boli ako balzam.

„Keď som si prečítal slová: teším sa, že ste tu s nami na Slovensku páter Faustyn, motivujú ma, že naozaj chcem byť tu, chcem tu slúžiť,“ uviedol. Dostal aj darčeky od detí, ručne maľované obrázky. Všetko to bola cena za to, ako som sa snažil byť im nablízku napriek obmedzeniam. „Veľmi sa už teším na stredu, a zvlášť na nedeľu, keď uvidím osobne veľa našich farnikov a tých ktorí k nám chodia do kostola. Teším sa, že už budem počuť ich odpovede na svätej omši. Dnes som vďačný, ale aj najďalej sa modlíme, aby cela situácia, v ktorej sme sa ocitli mala šťastný záver,“ povedal.

Páter Faustyn verí, že situácia na Slovensku sa zlepšuje vďaka modlitbám. Spomína si, aká zvláštna atmosféra bola atmosféra na svätých omšiach v marci, keď sa prihováral k mobilu ktorý nahrával sväté omše z Marianky. „Neskoršie som si na to zvykol, a bol to krásny čas. Ja som ako postkomunisticke dieťa nezažil, že do kostola nemôžem bežne vstúpiť a že niekto mi zabráni chodiť na svätú omšu. V roku 2020 sa to stalo skutočnosťou. Ľudia boli sklamaní, v rozhovoroch som mnohokrát počul ako ľudia ťažko znášajú rozhodnutia vlády a našich biskupov. Potrebovali sme však byť poslušní napriek tomu, že sme to nechápali. V poslušnosti prichádza požehnanie. A to požehnanie prišlo práve dnes,“ dodal páter Faustyn.

( TK KBS, rp; rp ) 20200505032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]