[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 04. 06. 2023   Meniny má Lenka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ako sa dá vidieť Boha v ťažkých situáciách, odpovede ponúkli na Orave
P:3, 05. 05. 2020 12:23, DOM

Trstená/Ústie nad Priehradou 5. mája (TK KBS/Rádio LUMEN) Ako sa dá vidieť Boha v ťažkých životných situáciách, či prežívať nádej v neistote? Aj na tieto otázky sa snažili nájsť odpoveď v online diskusii občianskeho združenia V.I.A.C Inštitútu pre podporu a rozvoj mládeže na Orave.

Správca Oravského centra mládeže Branislav Kožuch sa spomenuté otázky pýtal aj europoslankyne Miriam Lexmann, saleziána Petra Kuchára a matky Márie Kohutiarovej.

Novinárka a matka Mária Kohutiarová prežila ťažké chvíle minulý rok, keď si Boh povolal do večnosti jej sedemročného syna. „Pán Boh nás na tento čas zvláštnym spôsobom pripravoval. Až keď som sedávala večer pri posteliach našich chlapcov, často som im hovorila, že jediná obrovská túžba, ktorú ja ako mama mám je to, aby sme sa všetci raz dostali do neba. A dodnes si pamätám, ako náš Joni vždy skákal na posteli a kričal – ja, ja tam pôjdem prvý," uviedla Mária.

So svojou skúsenosťou, ako vidieť Boha v ťažkých situáciách sa podelil aj salezián Peter Kuchár. Ten momentálne pôsobí v Taliansku v komunite Nové horizonty, kde žije spolu s ľuďmi, ktorí trpia rôznymi závislosťami a majú často aj kriminálnu minulosť. „Mnohí si urobili ... po dlhých rokoch a tam videli, že čo to urobí s človekom, to Božie milosrdenstvo. Takže ako sa ten človek zmení zo dňa na deň.“


Europoslankyňa Lexmann v debate priznala, že prežívala ťažké obdobie, keď síce bola zvolená do europarlamentu, ale nemohla sa ujať svojho mandátu až do odchodu Británie z Únie. „Toto, celú tú kampaň mi dávalo nejakú tú istotu, že v ten deň budem vedieť, aké sú tie Božie plány so mnou, lebo sa mi to zdalo, že nič iné sa nemôže stať," uviedla.


Celú diskusiu s Máriou Kohutiarovou, Petrom Kuchárom a Miriam Lexmann si môžete pozrieť na facebooku občianskeho združenia V.I.A.C.

-

Zdroj: Rádio LUMEN / Pavol Hudák

( TK KBS, rl, phu; ml ) 20200505029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]