[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 17. 09. 2021   Meniny má Olympia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rada pre mládež Košickej eparchie pripravila odpust mladých "naživo"
P:3, 05. 05. 2020 11:37, DOM

Košice 5. mája (TK KBS) Rada pre mládež Košickej eparchie odvysielala 1. a 2. mája prostredníctvom TV Logos Odpust mladých "naživo". Prostredníctvom živých prenosov takto ponúkla mladým priestor na spoločnú modlitbu i možnosť debatovať o otázkach chodenia a vzťahov. Odpust mladých "naživo" nahradil v čase pandémie tradičnú púť mladých do Klokočova v prvú májovú sobotu.

Program začal v piatok podvečer vysielaním zo štúdia – obývačky mladých. Prostredníctvom telemostu sa spojili s manželmi Valachovcami, autormi knihy Stenu dáme preč, a debatovali s nimi na tému VSTAŇ do vzťahu a vo vzťahu. Do diskusie sa mohli zapojiť mladí online kladením otázok a tak získať konkrétne cenné rady o tom, ako vstúpiť do vzťahu, a ako v ňom fungovať. Následne program pokračoval modlitbou Akatistu k Presvätej Bohorodičke obetovaného za vzťahy mladých ľudí.

Sobotný program začal opäť obývačkou mladých so zástupcami spišskonovoveského protopresbyterátu, duchovným otcom Jurajom Baranom a animátorkou Veronikou Krauszovou. Tí predstavili mládež Spiša a všetkých mladých pozvali na Kvetný víkend 2021, ktorý sa bude konať práve v Spišskej Novej Vsi. Nasledoval ruženec, modlitba Tretieho času, katechéza vladyku Cyrila Vasiľa SJ, apoštolského administrátora Košickej eparchie a svätá liturgia, v ktorej sa mladým prihovoril vladyka Milan Chautur CSsR, košický eparcha.

Po nej si do obývačky sadli na chvíľu obaja vladykovia, aby i oni odpovedali na otázky týkajúce sa rozlišovania povolania, chodenia a vzťahov. Celý program mohli diváci vidieť prostredníctvom TV Logos na TV Zemplín, youtubovom kanáli a facebookovej stránke Rady pre mládež Košickej eparchie.

TK KBS informovala Gabriela Škumaničová

( TK KBS, gsk; ml ) 20200505026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]